Forum Dyskusyjne Dragon Ball Online DBO
POLSKA - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne Dragon Ball Online DBO (http://dbmmo.net)
+-- Dział: Ogólne (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: O wszystkim i o niczym (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: POLSKA (/showthread.php?tid=1485)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


POLSKA - Kordek - 17-03-2014 06:19 PM

POLSKA

[Obrazek: polski-sztandar_5.jpg]
Tworzę temat bo ostatnio głośno tu o tym, a i jestem ciekaw co użytkownicy forum myślą na temat Polski i Polaków, historii, teraźniejszości i przyszłości. Pozwolę sobie zacząć dyskusję odpowiadając na wiadomość z tematu "DBO info"(17-03-2014 03:11 PM)KingPicolo napisał(a):  Jeśli już, to taki człowieczek typu P.Pasieko się wstydzi : ).
Ja tam swojej ojczyzny się nie wstydzę. Jest taka jaka jest i trzeba się z tym pogodzić...

Dobre nastawienie, ale można się nie wstydzić i nie pogodzić się z tym jaka jest. Można, a nawet trzeba dokonywać zmian żeby postawić kraj na nogi. Przemyślanych zmian, a obecnemu rządowi przemyślenia nie idą zbyt dobrze. Jak myślicie, da się to naprawić? :P

PS. Do mniej myślących awanturników: dyskusja ma być kulturalna, regulamin jest w pełni przestrzegany. Żeby nikt sobie nie wmówił, że tak nie jest.


RE: POLSKA - GokuSan88 - 17-03-2014 07:18 PM

Nie ma rzeczy niemożliwych. Najpierw trzeba by zrobić porządek w Sejmie gdzie 90% z nich nadaje się do "wymiany".


RE: POLSKA - Feniek - 17-03-2014 07:32 PM

Tak bardzo patrioci


RE: POLSKA - songogu - 17-03-2014 07:58 PM

Temu krajowi potrzeba wroga narodowego. Inaczej funkcjonować nie potrafimy. A jak przy odrobinie szczęścia przydarzy sie wojna to rurkopedałów od mężczyzn się odróżni


RE: POLSKA - Yogan - 17-03-2014 08:37 PM

"Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy" - J.Piłsudski


RE: POLSKA - Francuz - 18-03-2014 10:52 AM

HAHAHAA miłość do ojczyzny za co kurwa za biedę i brak pracy?
Tak wgl to mam wyjebane w którym państwie mieszkam ważne żeby hajs się zgadzał.
żołnierze ktuzi zgineli w walce o polske teraz napierdalają salta pod ziemia jak widza ze co tydzień w szpitalu pada dziecko a inny typ czeka pol roku na wycięcie migdałków.


RE: POLSKA - Yoh92 - 18-03-2014 12:10 PM

Cytat:A jak przy odrobinie szczęścia przydarzy sie wojna to rurkopedałów od mężczyzn się odróżni
Nie tylko "rurkopedałów". Wszystkich. Czy to "dres" czy "metal" - w każdej z tych grup mamy takich, którzy poszliby walczyć, jak i takich, którzy spierdalaliby w popłochu przed jakąkolwiek wizją wojny.
Tak jak napisał Francuz - "Mam wyjebane w jakim państwie mieszkam". Dawno przestałem udawać patriotę między innymi przez to, co dzieje się w tym kraju. Najbardziej odpowiednią opcją byłoby wyrżnąć w pień niemalże cały ten żałosny gatunek - świat pełen pieprzonych, materialistycznych świń dla których liczy się teraz tylko i wyłącznie grubość portfela - wyeliminować. Na ruinie dawnego świata zbudować nowy, biorąc pod uwagę lekcje, jaką dało człowiekowi życie. Nie miałbym nic przeciwko śmierci w przypadku masowej zagłady - byleby unicestwić całe to robactwo.


RE: POLSKA - Xenek - 18-03-2014 01:59 PM

Materialiści... psia mać.

Polska to nie Tusk, Kaczyński, rząd.. ten, czy poprzedni. Polska to nie PiS, PO. Polska to nie emerytury, pensje, polityka czy podatki. Polska to łąki, pagórki zielone, jeziora, lasy, niebo nad nami. Polska to coś, co się kocha. Coś, do czego wraca się. Coś, co wspomina się. Ktoś ma problem, niech nadstawia dupę i da się wyjebać.
Polska to przyszłe pokolenia, to rodzina, dom. Polska to tradycja, historia... pamięć przeszłości.
Polska to coś za co się walczy i ginie. Nie walczy się i nie ginie za pierwszych-lepszych ludzi. Robi się to, by potomni mieli lepiej. I dba się o to, pielęgnuje.

To jest właśnie patriotyzm. Mniejszy czy większy, na kraj czy gminę. To tożsamość narodowa. Nie wygłaszanie haseł, których nie rozumie się. To nie wojny partyjne ani samorząd. Nie Tusk czy Kaczyński, nie Polsat.

Patriotyzm to duma i honor. Dreszcz na plecach, gdy słucha się Rotę bądź hymn. To duma, gdy nasz rodak staje na podium, zwycięża nad innymi. To świadomość. Wdzięczność za pochodzenie. Za schronienie. I nie odwracanie głowy, gdy w dupę źle.

Narzekacie na ludzi? Sami ich wybieracie. Wybraliście ich 30 lat temu, wybieracie nadal. Może i większość tu nie ma jeszcze prawa wyborczego. Nie problem w tym, bo mamy możliwości odwoławcze, mamy wybór. Chcecie mieć lepiej to weźcie się za siebie. Nic samo nie przyjdzie. A kraj daje możliwości (i co rozsądniejsi korzystają... wiem, siedzę teraz w UM wydz. Działalności gosp.), trzeba chcieć i mieć pomysł na siebie. Narzekać i wyjechać za granicę na niewolnika każda pizda potrafi..

Na marginesie dodając, wykształcenie jest równie ważne. I znowu mamy odpowiednie możliwości. Wystarczy wybrać "egzotyczny", niepopularny kierunek chociażby studiów. Ale przecież lepiej iść na łatwiznę, wybrać co łatwe albo wcale. I narzekać.


RE: POLSKA - Nessu - 18-03-2014 07:08 PM

(17-03-2014 07:32 PM)Feniek napisał(a):  Tak bardzo patrioci

Tak bardzo wkurwiający komentarz.

(18-03-2014 12:10 PM)Yoh92 napisał(a):  A jak przy odrobinie szczęścia przydarzy sie wojna to rurkopedałów od mężczyzn się odróżni

Wiesz, że dzisiejsza wojna różniła by się od wcześniejszych wojen?


RE: POLSKA - songogu - 18-03-2014 07:44 PM

Wiesz że źle zacytowałes komentarz? xd O rurkopedałach pisałem ja :>
Z początku by się różniła, ale jako że bronie mamy o wiele zabawniejsze w skutkach i to równie zabawnie szybko strony się wykrwawią i sięgną po poborowych. Trik w tym żeby zdążyć między wykrwawieniem a nukiem :>