Forum Dyskusyjne Dragon Ball Online DBO
Światełko w tunelu DBO - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne Dragon Ball Online DBO (http://dbmmo.net)
+-- Dział: TOP (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Newsy (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Światełko w tunelu DBO (/showthread.php?tid=1490)

Strony: 1 2 3

Światełko w tunelu DBO - SzczeepanSan - 31-03-2014 01:00 PM

Hej,
Zapewne wszyscy czekamy na jakieś pozytywne wieści ze świata, że projekt DBO nie umarł.
Chcielibyśmy aby znów zalogować się do gry i przebiec się po Kokarze czy Karin.
Pewnie są osoby, które chciałyby się wybrać na TMQ4 czy UD3.
Czy to jeszcze jest możliwe?

Tak jak sugeruje tytuł, pojawia się światełko w tunelu.
Prawdopodobnie od wakacji tego roku będzie możliwa gra w DBO, jednak jeszcze sporo pracy przed nami.
W pewien sposób (o którym wspominać nie będę) uzyskałem dostęp do plików Servera DBO. W odróżnieniu od projektu Revelations, nie są to pliki klienta DBO, przez co muszą oni napisać cały server. W tej sytuacji sytuacja jest znacznie prostsza. Wystarczy postawić server (na apache) czyli zapiąć baze danych, wrzucić konfiguraję Servera (ograniczenia map, dialogi, questy, logika potworów etc) i będzie można zacząć Beta Testy.

Długo biłem się z myślami czy wstawić ten fragment newsa, czy zaszokować wszystkich i wrzucić od razu konkretne namiary na server + patch umożliwiający uruchomienie gry na waszym kliencie.

Aha i najważniejsze, pliki servera posiadają teoretycznie możliwości rozwoju gry, ale jest to trochę ponad mój czas i możliwości, nie chciałbym, żeby też projekt stał w miejscu, pewnie z czasem jakieś dodatki zostaną wprowadzone (np. system mistrz i uczeń). Jednak bazować musimy na obecnych teksturach potworów i mapach, np. kolejne poziomy CC są możliwe, w plikach jest przygotowana kraina pustynna (druga strona majinów). Chciałbym zrobić system mistrz i uczeń, ale co wyjdzie w praniu to się okażę.

RE: Światełko w tunelu DBO - songogu - 31-03-2014 01:21 PM

Następny :>
DBO: Szczepan

RE: Światełko w tunelu DBO - Tummi - 31-03-2014 01:34 PM

Szczepanie ale jutro jest 1 kwietnia... lekki fail :>

RE: Światełko w tunelu DBO - Yoh92 - 31-03-2014 05:10 PM

Dawaj filmik bo nie wieże w to co muwisz.

RE: Światełko w tunelu DBO - Tummi - 31-03-2014 06:31 PM

Tutaj masz filmik: http://www.youtube.com/watch?v=ZuVPUKpIzSE Smile

RE: Światełko w tunelu DBO - Galaxy - 31-03-2014 07:00 PM

Niewątpliwie w najbliższym czasie temat ten wypełniony zostanie ogromem wiadomości zanim jednak poleje się niepotrzebny spam pragnę ponownie przypomnieć jutrzejszą datę "1-go Kwietnia"

Pozdrawiam

RE: Światełko w tunelu DBO - LegendaryBrolly - 01-04-2014 07:29 AM

SzczeepanSan strollowal 1,637 użytkowników forum Smile

RE: Światełko w tunelu DBO - Wing - 01-04-2014 09:44 AM

dziwi mnie tylko jedno skąd niby miałbyś mieć pliki serwerowe ?Smile

RE: Światełko w tunelu DBO - Vegetto126 - 01-04-2014 10:41 AM

Dziś 1 kwietnia panowie, ale możemy się mylić :P

RE: Światełko w tunelu DBO - Francuz - 01-04-2014 10:52 AM

(01-04-2014 09:44 AM)WszechSan napisał(a):  dziwi mnie tylko jedno skąd niby miałbyś mieć pliki serwerowe ?Smile

[Obrazek: facepalm_227785.jpg]