Forum Dyskusyjne Dragon Ball Online DBO
Dragon Ball Xenoverse - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne Dragon Ball Online DBO (http://dbmmo.net)
+-- Dział: Gry (/forumdisplay.php?fid=68)
+--- Dział: Dragon Ball Xenoverse (/forumdisplay.php?fid=76)
+--- Wątek: Dragon Ball Xenoverse (/showthread.php?tid=1567)

Dragon Ball Xenoverse - Strider - 22-09-2014 10:28 PM

Dobra miśki, Szczepan po raz kolejny poprosił mnie o napisanie "wszystkiego co wiem na temat" więc dlatego, że jestem dobrym Striderem to zrobię to tak samo dla niego jak i dla Was.

Zacznę od początku.

Czym jest DBX? (czyt. Dragon ball Xenoverse) - To gra firmy Namco Bandai, która początkowo miała być tylko na konsole PS 3, PS 4, XBOX 360 i XBOX ONE, jednakże dzięki licznym prośbom fanów serii w stronę Bandai padło wiele próśb związanych z wypuszczeniem gry pod PC, firma zgodziła się wypuścić ową grę pod znaną platformę Steam (podobnie jak z Naruto UNS).

O grze: DBX jak dla mnie jest po prostu sequelem naszego kochanego Dragon Ball Online, pod względem samej fabuły można to zauważyć, ale o tym później. Na tą chwilę gra oferuje nam stworzenie własnej postaci, które wręcz są "kopiuj-wklej" z DBO, ponadto mamy w grze naszego kochanego Trunks'a jako strażnika czasu oraz Mire i Towe, którzy mieli przyjemność być naszymi głównymi wrogami i NIGDY nie pojawili sie w mandze DB DBZ, do tej pory mogliśmy ujrzeć ich tylko w DBO.

Fabuła: Osoby, które grały w DBO na pewno ją znają Big Grin Mianowicie.
Akcja toczy się 200 lat po Dragon Ball Z, My zostaliśmy powołani na strażnika czasu. Nie jesteśmy saiyanami ALE mamy domieszkę ich krwi, dlatego możemy transformować się w super saiyana Smile Są jeszcze Majini, Namkowie oraz (TUTAJ NOWOŚĆ) Rasa COLD'ów tzn, rasa freezerow dla niewtajemniczonych xD rzucam filmik Jarka o fabule DBO ponieważ to za dużo by opowiadać.

Co oferuje sama gra i dlaczego nazywam ją DBO2? To chyba gwóźdź programu tutaj i głównie o tym chcecie przeczytać Wink .

1.System walki 10/10.
-Najlepszy system walki w jaki mieliśmy przyjemność pykać był oczywiście w tenkaichi 3 Smile BAAARDZO podobny system tylko że, oczywiście ulepszony Big Grin
2.Tworzenie własnej postaci 10/10
-Mamy do dyspozycji jak napisałem wyżej, 4 rasy: Humani, Saiyanie (nowość!), Nameczanie, Majini oraz Coldowie (rasa freezera)
-200 skilli, których możemy nauczyć naszego bohatera Big Grin [Obrazek: 1PHIKbh.png]
-450 różnych strojów dla naszej postaci
3.System TMQ (time machine quest)
[Obrazek: Jrsb52Q.jpg]
-Jak w DBO, udajemy się wehikułem czasu w przeszłość aby chronić przyszłość, jednakże nie pizgamy głupich "chuj wie skąd" mobków, tylko przechodzimy do rzeczy i klepiemy się z postaciami mangowymi, NAWET Z GOKU/GOHANEM/PICCOLO (sam jeszcze nie wiem dlaczego i jaki jest tego cel ale pewnie wkrótce się dowiem i dopisze do tego tematu)
4.LvL'owanie naszej postaci Smile
-Robimy questy/time questy by wbijać exp, dzięki temu nasza postać lvluje.
-Rozdajemy staty typu: Siła, Żywotność, Obrona, KI, i wydaje mi się ze speed (nie znam dokładnie ostatniego statu więc napisałem "wydaje mi się")
-Możliwość wykonywania owych questów w Coopie
-Nagrody w postaci skilli/przedmiotów za wykonanie takich misji lub lvl up'u
5. PVP - to ta część gry, której brakowało w DBO 90% społeczności
-System Tenkaichi 3 z ulepszeniami
-Team PVP 1v1 2v2 3v3
-Budokai'e
-Rank PVP
-Training
-Możliwość Revive w ciągu party pvp

6. Poziom mocy.
-W tej grze poziom mocy ma naprawdę duże znaczenie w walkach, np różnica 5-10 lvli powoduje REKT (zniszczenie) przeciwnika
-Możliwość zeskanowania przeciwnika scouterem [Obrazek: 7dy5563.jpg]
7. Transformacje.
-Każda rasa będzie miała do dyspozycji Transformacje, jednakże jeszcze nie znam żadnej poza Super Saiyanem i w jaki sposob będziemy je zdobywali.
8. Smocze kule
-Będziemy mieli możliwość zbierania smoczych kul, jednakże nie jest mi jeszcze znane w jaki sposób będziemy to robili i jakie do dyspozycji będą życzenia.
9.Świat
-Prawdopodobnie instancjonowany, coś ala Dragon Nest/Vindictus
10. Mentor System
-Wybieramy bohatera mangowego i stajemy się jego uczniem, uczymy się jego technik i ruchów
-Nie jest mi jeszcze wiadome czy będziemy mogli uczyć się u WSZYSTKICH po kolei
11. Sub weapony.
-Bardzo możliwe że będziemy mieli do dyspozycji jakieś sub weapony, nie jest mi jak na razie wiadome jakie to będą i czy nie będą po prostu dekoracją do naszej postaci (ale w to wątpię) Screen: [Obrazek: 4qHQhHN.png] [Obrazek: SVKI7XF.jpg]
12. Masa emotek którymi możemy odpierdalać różne dziwne rzeczy xD
[Obrazek: FuvqRmm.jpg]
13. Release date, EARLY 2015, nie ma konkretu ale stawiam styczen/luty 2015 - CZEKAM NIECIERPLIWIE
14.Cena pewnie około 150zł jak każda nowa gierka
15.Wymagania, jeszcze nie zostały podane pod PC

Mam okrutny hype na tę grę, jeżeli dowiem się czegoś nowego, dopisze to tutaj, śledźcie pierwszy post Wink

RE: Dragon Ball Xenoverse - BekO - 22-09-2014 11:04 PM

Dbo dla mnie to nigdy nie będzie ale i tak na pewno kupie i zagram.

RE: Dragon Ball Xenoverse - PyraSan - 22-09-2014 11:48 PM

będzie 5 ras + human.

W kilku filmikach widać że przed "qustem" wybieramy postać jaką chcemy walczyć, oprócz swojej jest jeszcze goku, itd. co w efekcie daje słaby efekt.

Po za tym może nie będzie tak zle jak myślałem z początku.

RE: Dragon Ball Xenoverse - Strider - 22-09-2014 11:53 PM

podasz źródło tej wiedzy? Smile

RE: Dragon Ball Xenoverse - PyraSan - 22-09-2014 11:56 PM

(22-09-2014 11:53 PM)Strider napisał(a):  podasz źródło tej wiedzy? Smile

http://youtu.be/JXejPsbcjms?t=1m27s

Sayans i humans oddzielnie.

RE: Dragon Ball Xenoverse - Strider - 23-09-2014 12:29 AM

Wow tego nie wiedzialem Big Grin nowy filmik, musialem pominac, dzieki za informacje

KAZDA DODATKOWA INFORMACJA MILE WIDZIANA!

RE: Dragon Ball Xenoverse - Francuz - 23-09-2014 05:40 AM

(23-09-2014 12:29 AM)Strider napisał(a):  KAZDA DODATKOWA INFORMACJA MILE WIDZIANA!

Ja będę grał.

RE: Dragon Ball Xenoverse - Strider - 23-09-2014 06:52 AM

nie kupuje tego.

RE: Dragon Ball Xenoverse - PyraSan - 23-09-2014 09:59 AM

Jeden z ciekawszych filmików na temat questów w dbx:

Widać w nim że po wybraniu questa, możemy go robić niejako z "party". Irytuje mnie to że możemy wybrać postać którą chcemy wykonać quest, oprócz stworzonej przez nas jest goku itd. widać też że mają one różne statystyki. I tak po starcie walki na arenie w party mamy dwóch goku i jednego main charaktera...

RE: Dragon Ball Xenoverse - songogu - 23-09-2014 11:33 AM

I już praktycznie mnie ta gra nie interesuje :<