Aktualny czas: 23-10-2017, 01:36 AM Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 17 Głosów - 2.88 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krótka Historia Dragon Ball Online

18-02-2013, 01:05 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-03-2013 05:22 PM przez SzczeepanSan.)

SzczeepanSan
Dai Kaiô
Liczba postów: 696
Likes Given: 168
Reputacja: 21

Krótka Historia Dragon Ball Online
Dziś rano wpadłem na pewien pomysł, aby w tym temacie spisać historię DBO naszej polskiej społeczności.

Temat skierowany do "starszych" graczy i użytkowników forum. Po napisaniu postów przez wszystkich "pierników" dowiecie się, dlaczego gramy na Tajwańskim Serwerze nr 2, a nie na nr1. Dlaczego serwer Koreański jest opustoszały, oraz jak kiedyś a jak teraz wyglądała gra w DBO oraz może najważniejsze Smile skąd się wzięła ta strona.

Proszę o pisanie historii jedna osoba - jeden post, bez dodatkowych komentarzy innych użytkowników (te będą później), ja napiszę swój post (historia DBO z mojej perspektywy) za tydzień lub dwa (takie zwieńczenie całości), będzie to swego rodzaju podsumowanie tego tematu, oraz otwarcie dalszej dyskusji (i ewentualnych pytań).

PS. Swoją historię można udekorować linkami do starego forum (http://old.dbmmo.net/) oraz historycznymi zdjęciami lub filmikami, które zalegają gdzieś na komputerze Smile

Cała historia dzieli się na pewne Sagi. Nazwijmy je tak:

CBT Dragon Ball Online Kor (nasza historia DBO przed oficjalnym wydaniem, moment kiedy były close beta testy i tylko nieliczni mieli dostęp)

Dragon Ball Online Kor (nasza historia DBO na serwerze w koreańskim po przejściu w stan Open Bety 14.01.2010 do dziś)

Dragon Ball Online TW (nasza historia DBO na serwerze w tajwańskim, Open Beta przed wydaniem oraz wydanie gry - koło Maja 2011 do dziś)

Dragon Ball Online HK (nasza historia DBO na serwerze w hongkongu, Open Beta przed wydaniem oraz wydanie gry - od nie pamiętam kiedy :P do dziś)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Like Post Odpowiedz cytując ten post

18-02-2013, 05:01 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-02-2013 05:08 PM przez Meroth-Sama.)

Meroth-Sama
Daimao
Liczba postów: 142
Likes Given: 12
Reputacja: 14

RE: Krótkia Historia Dragon Ball Online
To może zaczne... Otóż... na CBT koreańską było cięęężko się dostać, ale dostapiłem tego zaszczytu, wraz z pomocą Dizza, założyliśmy konto, na znalezionych KSSN i udało nam sie zagrać.. do tej pory pamiętam te długie list i po kolei wklepywanie tych numerów... a ta radość i nie dowierzanie kiedy się udało... bezcenne... swoją droga potem wprowadzili możnośc rejestrowania dziecięcych kont i możnabyło używać generatorów kssn...więc cała praca użytkowników i wszystkie godziny walki z listami szły na marne, od tamtej pory każdy mógł sie zarejestrować. Po czasie chyba Szczeepan chciał założyć gildie, a żeby nikomu sie smutno nie grało... to była ankieta na nazwę... więc podałem Zfighters.. nawet nie wygrała w ankiecie ta nazwa, a jednak się przyjeło. Potem biegałem po mapach z V-Bigiem, czasem robiliśmy questy...czasem, naszym głownym zajęciem było bicie siebie nawzajem, ewentualnie wskakiwanie na różne obiekty w grze i udowadnianie który jest lepszy. Potem bywało różnie, ale pierwsze kontakty z DBO były bezcenne ;D

o coś takiego chodziło ; >?

O..to może ja jeszcze dopisze parę legendarnych postaci ;D

Dizz - pierwszy gosciu który do mnie napisał na forum, napisał dlateog że myślał że grałem w poprzednią bete, mylił się, ale wspólnymi siłami udało nam się zagrać, długo też należał do top 5 spamers na starym dbmmo, z wynikiem ponad 360 postów o ile się nie myle...

Metalowy - nigdy nie miałem z nim konkretnego kontaktu...ale zawsze coś wiedział na temat dbo ;d

Green-Eyed - nie wiem o co z nią poszło, ale zwykle była dla mnie wzorem moderowania, zwykle bezstronna (taką ją zapamiętałem)

Brolly001 - Mega dziecko-troll, to były czasy ;d już przestaliśmy się na chacie wyzywac od noobów, tylko od brollych001 xD

Co do mojej osobistej kariery... niekiedy tłumaczyłem, niekiedy pisałem poradniki, byłem redaktorem, oraz miałem swój dumny kolor biały na starym forum... potem zostałem zdegradowany... następnie kiedy znów nie było nikogo do roboty, pojawiałem się ja i odzyskiwałem stanowisko, awansowałem na moderatora i admina, potem przez długa nie obecność, straciłęm posadę i rządy objoł VBig i Maro... po czym kiedy po nich słuch zaginoł, wróciłem na tron który zajmował V-Big
Znajdź wszystkie posty użytkownika

14-07-2017, 04:10 PM

X-Small
Imperator świata
Liczba postów: 2
Likes Given: 1
Reputacja: 0

RE: Krótka Historia Dragon Ball Online
Witam serdecznie!
Widzę, że w temacie cisza kompletna i nawet Szczeepan pomimo zapewnień, nie uwzględnił swojej wersji wydarzeń. No nic.
Gdyby się ktoś zastanawiał - tutaj niegdyś znany choć nie do końca lubiany V-Big we własnej osobie (i zapewniam, że nie mam nic wspólnego z tą cukierkową parodią mojego konta, która tu niegdyś powstała).

Jeżeli chodzi o moją przygodę z DBO, zaczęła się ona już w czasach mojej szkoły podstawowej, kiedy do sieci trafiły jedne z pierwszych doniesień na temat gry Dragon Ball Online (pamiętajmy, że o tyle o ile same beta testy zostały ogłoszone w Korei w roku 2007 czyli aż 10 lat temu, to pierwsze informacje pojawiły się w sieci jeszcze wcześniej).

Nie pamiętam jak trafiłem na samo dbmmo, jednak to tutaj dowiedziałem się, iż zostały otwarte beta testy DBO. Swój pierwszy KSSN wygrałem w konkursie, i musicie mi wybaczyć, ale nie przypomnę sobie kto ów konkurs urządzał. Wątpię aby był to Szczeepan, bo z tego co kojarzę on wtedy urządzał loterie KSSN a nie konkursy.
Jakiś czas później również urządziłem konkurs bądź dwa. Szukanie KSSN'ów było dość ciężkim zadaniem, jednak radość którą się odczuwało po jego znalezieniu była adekwatna. Szukanie list a następnie przeszukiwanie ich niczym przesiewanie piasku w poszukiwaniu drobinek złota. Jedni mieli w tym większe szczęście (jak Szczepan), inni mniejsze (jak Esey), sam znalazłem jedynie około trzech działających KSSN'ów.

Sama rozgrywka nie była dla mnie szczególnie wciągająca, nigdy nie byłem typem Gamera, więc nie odnosiłem zdecydowanych sukcesów (przegrana PvP z Merothem, postacią o ponad 10 poziomów wyższą zdecydowanie nie należy do rzeczy które wpisuje się do CV), jednak pewnego rodzaju sentyment oraz sam fakt możliwości zagrania w coś, do czego dostęp ma ograniczone grono osób sprawiło że byłem dość aktywnym graczem. Nigdy nie osiągnąłem najwyższego możliwego poziomu (ale nie oszukujmy się, Poco Summoner był najgorszym możliwym wyborem klasy w czasach gdy dwóch Sword Master'ów wystarczyło do przejścia TMQ1), i zwiedziłem jedynie dwa pierwsze Multiplayer Time Questy, jednak czasu spędzonego w grze nie uważam za zmarnowany.
Nie uważam go za zmarnowany przede wszystkim dlatego, że pomimo pominięcia wątku fabularnego, bardzo dobrze się bawiłem grając z innymi ludźmi, odwiedzając różne lokacje czy też próbując wydostać się ze studni, która mnie uwięziła. Szukając smoczych kul, sprawdzając przeróżne teorie na temat algorytmu ich dropienia. Pomagając tworzyć i rozwijać najlepszą (choć może nie największą) polską gildię Eterion.

W tym samym okresie byłem aktywnym użytkownikiem a ostatecznie i administratorem starego forum dbmmo. Po jakimś czasie zrezygnowałem z samej gry. Jakiś czas później otwarto serwer tajwański na którym chyba nawet nie grałem, a w każdym razie nie przypominam sobie żebym grał - w tym czasie brałem udział w innych projektach dotyczących forum dbmmo jak i dbo.

Na tym forum poznałem wielu ciekawych ludzi, pozwolę sobie pozdrowić tych których pamiętam najlepiej mając nadzieję, że nikt kogo nie wymieniłem nie poczuje się urażony (w sumie to czujcie się urażeni do woli). Kolejność losowa, gdyby ktoś faktycznie się tym przejmował.

Esey - dobry człek. Wiele można było o nim powiedzieć, paniczny strach przed własnym wiekiem, zamiłowanie do rapu, jednak to co pamiętam w nim najbardziej to jego życiowa misja - "obejrzę wszystkie anime".
Szczeepan - ojciec założyciel, wódz plemienia, lider wioski, polityk i handlarz. Człowiek wielu talentów z milionem pomysłów.
PyraNSC - (Piotrku jeżeli to czytasz to musisz mi wybaczyć) sidekick Szczepana, wybitna postać w historii dbmmo, twórca wielu świetnych poradników i nie tylko.
ByBejita - cóż, był.
Brolly001 - zdobywca największej ilości warnów na stronie, człowiek-błąd-ortograficzny, rak. Ale też bez niego byłoby tu o jedną ważną osobę nudniej.
SonGogu - dobry kumpel, gigant, osoba która wniosła bardzo wiele do istnienia tej strony.
Meroth - wieśniak, menda społeczna, wrzód na zdrowym tyłku społeczeństwa. I najlepszy przyjaciel jakiego miałem, pomimo lat które minęły jest jedyną osobą którą tu poznałem z którą nadal utrzymuję stały kontakt.

Idąc w myśl "bohaterowie są zapamiętywani, lecz legendy nigdy nie umierają" chciałbym wspomnieć również o ludziach, którzy byli legendami dbmmo kiedy się tu pojawiłem po raz pierwszy.

Dizz - wniósł wiele do strony nim zdążyłem tu trafić.
GreenEyed - bardzo przysłużyłA się społeczności dbmmo nim zostałA wygnanA z mglistych powodów.
Metalowy - legenda sama w sobie.

TL;DR?
All Hail Eterion!
Persecutoria nigdy nie upadnie!
Znajdź wszystkie posty użytkownika

The following 3 users Like X-Small's post:
Meroth-Sama (16-07-2017), Hisaki (17-07-2017), songogu (20-07-2017)
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości