Dragon Ball Global
Aktualny czas: 20-04-2018, 01:23 PM Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 19 Głosów - 2.68 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książki

06-02-2013, 10:32 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2013 10:41 PM przez Azonic.)

Azonic
**
Nameczanin
ChampioN決戰
Liczba postów: 174
Likes Given: 140
Reputacja: 7

Książki
YO
Lubię bardzo czytać książki i szukam fajnych tytułów żeby móc wypożyczyć,
interesują mnie głównie książki typu fantasy tj.
Gra o tron( przeczytałem 4 części, narazie chce zrobić przerwe od tej sagi),
Wiedźmin jest zajebisty przeczytałem wszsytkie części,
Harry Pottera chyba każdy już zna ;D
Hobbit, lotr. Właśnie takiego rodzaju książek szukam, nie chce też by książka była krótka, czekam na wasze wypowiedzi :P
btw. Jak możęcie piszcie także autora i tak na szybko o czym jest książka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Like Post Odpowiedz cytując ten post

06-02-2013, 10:35 PM

Xenek
Moderator Globalny
Liczba postów: 608
Likes Given: 303
Reputacja: 25

RE: Książki
Cornwell Bernard, seria:
"Excalibur", "Nieprzyjaciel Boga", "Zimowy monarcha".

Fantastyka ocierająca się o legendy arturiańskie. Ja dopiero podchodzę do tego :P

Zabij Wroga Cudnież mija Droga
Choć Beznoga Pani Śmierć Jest Sroga
Wojenko, Wojenko, cóżeś Ty za Pani?
Że za Tobą idzie chłop krwią malowany...

06-02-2013, 11:13 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-02-2013 12:21 AM przez Kordek.)

Kordek
Emeryt
Liczba postów: 387
Likes Given: 140
Reputacja: 26

YES YES YES!!! W końcu jakiś konkretny temat!! Azonic, masz dużego plusa Big Grin

Brent Weeks - Trylogia Nocnego Anioła (The Night Angel): Droga Cienia (The Way of Shadows), Na Krawędzi Cienia (Shadow's Edge), Poza Cieniem (Beyond the Shadows).
Trylogia ta opowiada o młodym skrytobójcy, Kylarze Sternie, który uczy się korzystać z Talentu (magiczna moc) u innego, legendarnego i najlepszego skrytobójcy w całej Cenarii, a nawet na całym świecie - u Durzo Blinta. Durzo Blint zyskał swą sławę dzięki niezwykle potężnemu artefaktowi, który posiada własną wolę - ka'kari, a dokładniej czarne ka'kari. Artefakt ten potrafi... Przeczytasz, to się dowiesz Big Grin Nie będę spoilerować. Lada moment w Cenarii nastąpi wojna z krajem, w którym rządzą niemal tylko magowie. Ponadto pojawi się też wojna domowa. Czy Kylar da radę ocalić swoich przyjaciół i swoją miłość? Przekonajcie się sami... Wink Są drastyczne sceny (zmasakrowanie twarzy ośmioletniej dziewczynce, utkwiło mi to w pamięci).
Należy też dodać, że jest także czwarta część: Cień Doskonały (Perfect Shadow). Jest to jednowątkowa nowela, opowiada o historii Durzo Blinta. Nie jest tak niesamowita jak sama trylogia, ale można przeczytać jak on zaczynał.
Moja ocena: 100/10, po prostu kocham tą sagę Big Grin

Później dam edit i dopiszę więcej Big Grin
Edit:

Andrzej Sapkowski - trylogia husycka: Narrenturm, Boży Bojownicy, Lux Perpetua.
Głównym bohaterem tej trylogii jest Reinmar z Bielawy zwany także Reinmar de Bielau, a dla przyjaciół - Reynevan. Trylogia jest ściśle związana z konfliktem zbrojnym w latach 1419-1436. Akcja toczy się na ziemiach śląskich oraz w Czechach, jest wiele historycznych miejscowości jak i postaci (np. Jan Žižka, dowódca taboru). Wracając do Reynevana, jest on biednym szlachcicem który przez krótki okres życia uczył się na... sorki, nie pamiętam nazwy, ale był to uniwerek w którym uczono rzeczy "tajemnych". Czyli jest on początkującym czarnoksiężnikiem. W tych latach działała inkwizycja i ścigano wszystkich posądzonych o praktykowanie magii. Historia Reinmara zaczyna się gdy zabawia się z kobietą jakiegoś tam hrabiego (sorki za taki słaby opis, dawno temu to czytałem), po czym wpadają rycerze i obijają mu facjatę, ale cudem udaje mu się uciec. W jego mieszkaniu znaleziono zakazaną księgę - Necromicon, i od tej pory ma na karku inkwizycję, mimo że jest za chrześcijanami którzy prowadzą wojnę z niezwyciężonymi do tej pory husytami. W przeszłości Reinmar wyświadczył przysługę komuś tam na wyższym stołku, w zamian ten ktoś uwolni zza klasztornych ścian człowieka z nieciekawą przeszłością... I razem będą zdobywać kolejne kobietki, ale też sobie powalczą i rzucą kilka ciekawych klątw (później Reinmar przypadkowo ściągnie na ten świat anioła Big Grin). Oczywiście tematyka wojenna, sceny batalistyczne są świetne, wątek miłosny ma wiele niespodziewanych momentów... Nie wiem co sądzić o zakończeniu, szczęśliwe i nieszczęśliwe zarazem Big Grin
Moja ocena: 9,5/10

Od Sapkowskiego jeszcze Wiedźmin, rozpisywać się chyba nie muszę.

Brent Weeks po raz drugi - Trylogia Powiernika Światła (The Lightbringer). To nowa saga, póki co wyszła tylko część pierwsza: Czarny Pryzmat (The Black Prism).
W tej opowieści magia jest dość nietypowa - pochodzi od światła i krzesiciele (czyli magowie) krzeszą tzw. luksyn, czyli zmaterializowane światło. Luksyn dzieli się na kilka podstawowych kolorów, z czego każdy z nich ma inne właściwości. Są to: podczerwień, czerwień, pomarańcz, żółć, zieleń, niebieski (swoją drogą jak stworzyć rzeczownik od "niebieski"?) oraz nadfiolet. Pryzmat to osoba która potrafi wykrzesać wszystkie te kolory i teoretycznie powinien żyć tylko jeden, a po jego śmierci rodzi się nowy. Oczywiście Pryzmat zostaje cesarzem aby utrzymać równowagę na świecie. W chwili rozpoczęcia opowieści jest nim Gavin Guile. Nagle jednak dowiaduje się, że ma syna, który urodził się w odległym królestwie po wojnie, dzięki której Gavin zdobył władzę. Teraz musi zdecydować, jaką cenę jest gotów zapłacić, żeby utrzymać w tajemnicy sekret, który może zniszczyć świat.
Przy czytaniu tej książki trzeba się trochę nagłowić, miałem problem ze zrozumieniem o co chodzi z tym luksynem, kolorakami, pękniętym halo, monochromatami, dichromatami i polichromatami, kto tak naprawdę sprawuje władzę a kto jest pionkiem... Naprawdę dobra książka, moja ocena: 9/10.

Pomogłem? Podziękuj i kliknij [Obrazek: postbit_reputation.gif] pod moim postem Smile

The following 2 users Like Kordek's post:
Azonic (06-02-2013), songogu (31-03-2013)

06-02-2013, 11:28 PM

Baloro
*
Ziemski Wojownik
Liczba postów: 34
Likes Given: 15
Reputacja: 0

Anne Bishop - Trylogia Czarnych Kamieni(tak naprawdę to nie trylogia Big Grin)
Saga o ludziach lodu
Włócznia

07-02-2013, 12:43 AM

JobaSan
*
Ziemski Wojownik
ZFighters
Liczba postów: 10
Likes Given: 3

Ja jestem w trakcie "Pan lodowego ogrodu". Napisał ją Jarosław Grzędowicz, zaczynam właśnie 3 tom, całość składa się z 4 ,wiec jestem na półmetku. Historia toczy się na odległej planecie, na której ląduje nasz główny bohater Drakkainen, jego celem jest odszukanie zaginionego zespołu naukowców i zabranie ich do domu. Wszystko było by może proste gdyby nie to że na tej planecie nie działa żadna elektronika, wiec główny bohater jest zmuszony na własne siły. Lud planety jest na etapie średniowiecza, bohater nie może ingerować w ich życie. Jego celem są tylko naukowcy, a przeciwnikiem dziwna siła, która daje ujarzmić się tylko tajemniczym pieśniarzom. Dalej musisz sam doczytać xd. Oczywiście polecam gorąco bo skoro mnie wciągneło, to powinna wciagnąć i innych maniaków fantazy i sf.
Pieśni lodu i ognia wyśmienita powieść, radził bym doczytać do "tańca ze smokami" czyli jak narazie ostatni tom, Ja czekam z niecierpliwością na ostatnie dwa tomy xd
Tolkien ma ciekawy zbiór, poza władca pierścieni i hobitem, jest jeszcze zajebisty Silmarillion wprawdzie nie do końca to jego dzieło, ale na podstawie jego notatek które zebrał w całość syn, stworzył historie, która może pozazdrościć nie jeden autor, wspomne jeszcze o "Dzieciach Hurina" którego akcja dzieje się dawno przed losami Froda i Bilba.

07-02-2013, 09:22 AM

Criner
*
Ziemski Wojownik
BloodySaiyan
Liczba postów: 43
Likes Given: 7

Osobiście polecam serię Christopher'a Paolini'ego "Eragon", "Najstarszy", "Brisingr". Jak dla mnie bardzo wciągające ^^

Pomogłem? Kliknij "Like" ;D

07-02-2013, 10:30 AM

songossj231
Saibaiman
Liczba postów: 5
Likes Given: 3

polecam ksiazke "Mlowany Czlowiek"
ksiazka fantastyczna

07-02-2013, 10:42 AM

patrickg
Saibaiman
Liczba postów: 4
Likes Given: 1

polecam trylogie czarnego maga - trudi canavan
lśnienie, cmentarz zwieżąt

31-03-2013, 01:01 AM

Wiwi Xendra
*
Ziemski Wojownik
Liczba postów: 39
Likes Given: 5
Reputacja: 3

Polecam :
Gail Z. Martin - Kroniki Czarnoksiężnika
Fantastyka skladajaca sie z 4 czesciSmile
Mila do czytania i bardzo wciagajacaWink
Ogolnie recenzja 1 czesci nie jest ciekawa i w sumie odrzuca ..
Ale jak sie zacznie czytac to juz na 2stronie zaczyna wciagacSmile

31-03-2013, 08:26 AM

easy66
**
Nameczanin
Liczba postów: 54
Likes Given: 8

Miecz Prawdy wszystkie książki są świetne !
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: