Dragon Ball Global
Aktualny czas: 16-01-2021, 03:33 AM Witaj! (LogowanieRejestracja)


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 40 Głosów - 3.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[TUTORIAL] Wrzucanie zdjęć na forum.

12-01-2013, 12:57 AM
Post: #1


Kordek
******
Emeryt
Liczba postów: 391
Likes Given: 144
Likes Received: 201 in 123 posts
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 26[TUTORIAL] Wrzucanie zdjęć na forum.
Witam, chciałbym zaprezentować (głównie nowym użytkownikom) w jaki sposób można łatwo umieścić zdjęcia z imageshack.us na forum. Życzę miłej lektury.
________________________________________________________________________________​_

Upload zdjęć

Wchodzimy na stronę główną http://imageshack.us/. Tam klikamy browse i wybieramy zdjęcia które chcemy wrzucić (aby wybrać kilka na raz, wystarczy trzymać wciśnięty klawisz [Ctrl] i wybierać).

[Obrazek: startw.png]

Warto zauważyć, że istnieje możliwość zmiany rozmiaru wrzucanego zdjęcia. Najlepszą opcją jest Nie zmieniaj wymiaru, ponieważ zdjęcie będzie takie jakie je stworzyliśmy (pomniejszone zdjęcia mogą sprawić, że tekst będzie niemożliwy do odczytania). Gdy wybierzemy zdjęcia i rozmiar, klikamy Prześlij Teraz.
________________________________________________________________________________​_

Zdjęcia wrzucane pojedyńczo

Gdy wrzucamy zdjęcia pojedynczo, wystarczy kliknąć Pokaż w pełnym rozmiarze i skopiować link z paska adresu naszej przeglądarki. Szybszym sposobem jest skopiowanie linku bezpośredniego, został on podkreślony na czerwono na poniższym zdjęciu.

[Obrazek: 1zdjecie.png]

Gdy mamy już taki link wystarczy go umieścić na forum w znacznik [IMG] LINK_DO_ZDJĘCIA [/IMG]. Wtedy zdjęcie będzie widniało na forum.
________________________________________________________________________________​_

Zdjęcia wrzucane w większej ilości

Gdy wrzucamy więcej zdjęć niż jedno sprawa wygląda inaczej. Po ich wrzuceniu przenosi nas na stronę katalogu zdjęć naszego konta, tam przy każdym zdjęciu znajduje się kilka ikonek, nas interesuje i (zaznaczone na poniższym zdjęciu).

[Obrazek: 2zdj.png]

Po kliknięciu i pokazuje nam się okienko, w którym możemy skopiować linki. Na poniższym zdjęciu podkreślony został link bezpośredni który musimy umieścić w znaczniku [IMG][/IMG]. Wyżej znajduje się gotowy link bezpośredni wpisany już w znaczniku (otoczony grubą linią). Cienką linią został zaznaczony element który także można umieścić na forum, jest to odnośnik do naszego konta na ImageShack oraz data wrzucenia zdjęcia. Gdy całość skopiujemy na forum, odnośnik do konta znajdzie się pod umieszczanym zdjęciem (tak jak poniżej).

[Obrazek: imguv.png]
By c0rd3k at 2012-05-08
________________________________________________________________________________​_

Znalezione zdjęcia

Znaleźliśmy jakieś fajne zdjęcie i chcemy się nim podzielić? Najczęściej linki do takich zdjęć nie są linkami bezpośrednimi, ale da się to uzyskać. Wystarczy najechać myszką na zdjęcie i kliknąć lupę (zaznaczone niżej).

//Edit: Na prawo od zdjęcia znajdują się przyciski Linki do udostępnienia tego obrazu oraz Zamieść ten obraz, tam także można znaleźć link bezpośredni.

[Obrazek: 42148441.png]

Po kliknięciu lupy ukazuje się zdjęcie w pełnym rozmiarze, ale to jeszcze nie to. Na zdjęciu klikamy PPM i wybieramy opcję Pokaż obrazek (w zależności od przeglądarki nazwa tej opcji może się nieco różnić).

[Obrazek: 16589066.png]

Gdy nas przeniesie do następnej strony, otrzymujemy link bezpośredni do wybranego zdjęcia. Wystarczy go skopiować z paska adresu i wkleić w znacznik [IMG][/IMG]. Gotowe, mamy zdjęcie na forum.
________________________________________________________________________________​_

Mam nadzieję, że zmniejszy to ilość zdjęć w małym rozmiarze oraz umieszczanie samych linków do zdjęć. Dziękuję za uwagę Wink

Pomogłem? Podziękuj i kliknij [Obrazek: postbit_reputation.gif] pod moim postem Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Like Post Odpowiedz cytując ten post


The following 2 users Like Kordek's post:
dziadek (19-02-2013), Francuz (02-03-2013)
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: