Aktualny czas: 23-10-2017, 01:32 AM Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 1.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Priv a prawa Autorskie

06-09-2016, 03:08 PM

kafaros
Changeling
Liczba postów: 654
Likes Given: 5
Reputacja: 1

Priv a prawa Autorskie
Ja was rozumię, niech się wprawia ,TYLKO

1.Nie wiadomo kiedy projekt dojedzie do końca, jak mówi Wszechsan wyżej, to alpha.
2.Pół roku, rok, można będzie czekać a co jak wkońcu odpuszczą i pozostanie niesamowity niedosyt?
3.Jak jest z prawami autorskimi?Ja wiem że narazie się bandai nie czepia, ale jest to sygnowane jako DB więc, mamy dwie możliwości ,albo Daneos ma już jakiś układ z bandaiem, albo jak wyjdzie w 100% dopracowany dbo to się właściele upomną? DLatego pytam jak z prawami autorskimi.
4.Ja wiem że warto pograć ,rok spędzony na krzaczkach TW był niesamowity, aż łza mi poleciała jak zamknęli serwy ;/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Like Post Odpowiedz cytując ten post

07-09-2016, 02:37 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-09-2016 02:39 PM przez Tummi.)

Tummi
Grubas
KINTO
Liczba postów: 547
Likes Given: 325
Reputacja: 16

RE: Skill problem
(06-09-2016 03:08 PM)kafaros napisał(a):  Ja was rozumię, niech się wprawia ,TYLKO

1.Nie wiadomo kiedy projekt dojedzie do końca, jak mówi Wszechsan wyżej, to alpha.
2.Pół roku, rok, można będzie czekać a co jak wkońcu odpuszczą i pozostanie niesamowity niedosyt?
3.Jak jest z prawami autorskimi?Ja wiem że narazie się bandai nie czepia, ale jest to sygnowane jako DB więc, mamy dwie możliwości ,albo Daneos ma już jakiś układ z bandaiem, albo jak wyjdzie w 100% dopracowany dbo to się właściele upomną? DLatego pytam jak z prawami autorskimi.
4.Ja wiem że warto pograć ,rok spędzony na krzaczkach TW był niesamowity, aż łza mi poleciała jak zamknęli serwy ;/

1. Pół roku albo rok to moje zdanie. Jak wyjdzie jakieś UD czy TMQ to będę w 100% już pewny, że zrobienie dla Daneosa 100% takiego oficjala to będzie tylko kwestia czasu, a nie umiejętności. Rok czy dwa/trzy i jakoś by do wszystkiego doszedł.

2. Daneos nigdy nie odpuści. Ile hajsu już wytrzepał a ile jeszcze może wytrzepać. I to na samych testach, a co dopiero jak ruszy gra i będzie wiadomo, że nie będzie kasowania postaci to już w ogóle strumieniem poleci.

3. Tego się boję najbardziej. Nie znam się na tym. Może silnika może używać - nie wiem. Ale czerpać korzyści finansowe z wykorzystywania marki DB? Jak bym miał skilla to mogę sobie grę Władcy Pierścieni albo Gwiezdnych Wojen zrobić i ciągnąć kasę z fanów? Nie sądzę. Na wszystko trzeba mieć licencję, równie dobrze odnośnie SW, Disney by nie kupował praw do od Lucasa tylko kręcił film ^^

4. ~

http://www.swtor.com/r/KFtMTM

07-09-2016, 04:00 PM

songogu
Zrzęda z DBMMO
Liczba postów: 1,185
Likes Given: 519
Reputacja: 21

Tego nie wie też nikt. Może Bandai (oni mają prawa, tak?) nie zauważy, może oleje, a może wytoczy sprawę. Różnie może być

08-09-2016, 08:35 AM

SzczeepanSan
Dai Kaiô
Liczba postów: 696
Likes Given: 168
Reputacja: 21

(07-09-2016 02:37 PM)Tummi napisał(a):  
(06-09-2016 03:08 PM)kafaros napisał(a):  3.Jak jest z prawami autorskimi?Ja wiem że narazie się bandai nie czepia, ale jest to sygnowane jako DB więc, mamy dwie możliwości ,albo Daneos ma już jakiś układ z bandaiem, albo jak wyjdzie w 100% dopracowany dbo to się właściele upomną? DLatego pytam jak z prawami autorskimi.
3. Tego się boję najbardziej. Nie znam się na tym. Może silnika może używać - nie wiem. Ale czerpać korzyści finansowe z wykorzystywania marki DB? Jak bym miał skilla to mogę sobie grę Władcy Pierścieni albo Gwiezdnych Wojen zrobić i ciągnąć kasę z fanów? Nie sądzę. Na wszystko trzeba mieć licencję, równie dobrze odnośnie SW, Disney by nie kupował praw do od Lucasa tylko kręcił film ^^

Nie ma to jak oftop, zaraz wydziele osobny wątek z tego.
Jakby Daneos miał układ z Bandaiem to przecież nie rzeźbił by tego sam tylko dostał produkt jaki NTL przygotował.
Przypominam, że Bandai to producent, NTL wykonawca a np. Wasabi w TW to wydawca.

Co do gierek o jakich pisze Tummi. Wbrew pozorom takich fanowskich gier jest cała masa. Pierwsza z brzegu: https://pokemon-revolution-online.net/
Gra napisana jest w C# przez grupę developerów na marce należącej do Nintendo (pokemony) z grafikami z gier GameFreak. Najbardziej rozwala mnie stopka na tej stronie:
Kod:
Pokémon Copyright © 1995 - 2016 Nintendo/Creatures Inc./GAME FREAK Inc.
Pokémon And All Respective Names are Trademarks of Nintendo 1996-2016
PRO is not affiliated with Nintendo, Creatures Inc. and GAME FREAK Inc.

W dodatku jest cała masa priv serverów wielu MMO, które istnieją (WOW, Tibia, Metin etc). Każda firma ma swoją politykę i na swój sposób zwalcza lub ignoruje takie produkcje. Np. Blizzard odstrzeliwuje te największe privy i domaga się hajsu od nich. W Tibii jest np. luz i nikt nikogo nie ściga (mało tego, do oficjalnej wersji zaczynają implementować rozwiązania, które na priv już od dłuższego czasu były).

Jak będzie z privami do DBO? Nie wiem, ale wbrew pozorom niewiele osób wie o DBO w wykonaniu Daneosa (na pewno wszyscy co grali na KR/TW/HK wiedzą, ale weźcie pod uwagę, że potencjalnych chętnych jest znacznie więcej). Zresztą z powodu środowiska programistów, którzy pracują nad DBO idzie to bardzo powoli. DBO piszę Daneos (może z kimś), Revelation, AKCore + czasem ktoś coś zakodzi i pokaże same screeny / filmy bez wkładu do społeczności w postaci kodu.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika

08-09-2016, 12:45 PM

Tummi
Grubas
KINTO
Liczba postów: 547
Likes Given: 325
Reputacja: 16

RE: Priv a prawa Autorskie
Tak jeszcze dodam, że od czasu do czasu zerkam na stronkę mmorpg.org.pl i nie raz piszą o zamknięciu właśnie jakichś pokemonów (ots, większe projekty), o zawieszeniu próby zrobienia mmo o Harrym Potterze i tak dalej i tak dalej. I to nie ze względu na silnik ale właśnie na czerpanie zysków z marki czy wykorzystanie marki.
I faktycznie wchodziłem na linka do tych "dzieł" i była notka od autora, że był zmuszony zaprzestać prac. To było jakiś czas temu, obecnie dawno tego nie widziałem ale z szukajką by było można pewnie znaleźć te newsy. Jeśli to będzie niszowy projek to ok ale jak będzie zainteresowanie duże to wyczają okazje. Chyba, że zmienią nazwe gry, 7 kul na 5, smoka na prosiaka, usuną postacie z gier i będzie umowny Dragon Ball Vegetalol

http://www.swtor.com/r/KFtMTM
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości