Aktualny czas: 23-10-2017, 01:35 AM Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 8 Głosów - 2.38 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[DBS] Teorie na temat czasu i fabuły SPOILERY

09-10-2016, 10:57 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-10-2016 11:08 PM przez songogu.)

songogu
Zrzęda z DBMMO
Liczba postów: 1,185
Likes Given: 519
Reputacja: 21

[DBS] Teorie na temat czasu i fabuły SPOILERY
Bierzcie pod uwagę że będę tę teorię formułował pisząc tekst (bo ciężko mi to w pamięci rozplanować xd), więc może się to średnio kupy trzymać

Więc Zamasu w finałowych momentach stwierdził że to przez Trunksa ten świat w ogóle istnieje
Myślę że źle postrzegamy główną, prawdziwą linię czasu. Moim zdanie główna jest linia Future Trunksa

Goku umiera na serce, panoszą się androidy. Nazwijmy to linią A
Bulma nie tyle buduje wehikuł czasu, co tworzy maszynę kreującą nową linię.
Tą rzeczywistość oglądamy w anime, Goku zostaje uratowany, androidy, Cell, Buu i tak dalej, w końcu widzimy Goku na polu, stąd rusza nam fabuła DBS. W tej wersji Zamasu zostaje zabity przez Beerusa. Nazwijmy to linią B.

Linia B wyda nam kolejną odnogę, C. ZamasuC zabija Gowasu, zdobywa pierścień czasu. COFA się o rok do tyłu (jeśli dobrze kojarzę wcześniej było mówione że skoczył rok do przodu, wyczuwam tu chochlika w tłumaczeniu. Bardziej pasuje tam zapewne słowo "przeniósł") aby boskie kule miały moc. Zamienia się z Goku z początku DBS ciałami, tworząc kolejną linię czasu (nie ważną, przynajmniej na razie)

Następnie skacze do już pierwotnej linii A. Dlaczego właśnie tam? Z powodu Trunksa. Jego ingerencje w czas obrażają Zamasu. A może też dlatego że ta linia czasu była pierwotna

To wyjaśnienie jako tako (w mojej głowie przynajmniej) wyjaśnia co się odjebao w ostatnim odcinku, ma jednak kilka niepopartych założeń.
1. Pierścień czasu umożliwia wybór linii do której użytkownik może skoczyć, lub utworzyć nową
2. Nie jestem pewny dlaczego Zamasu miałby cofać się o rok, skoro boskie kule zostały użyte kilka tygodni, maksymalnie miesięcy temu

Na koniec wywodu, hiper profesjonalny wykres z painta obrazujący moje dywagacje:
[Obrazek: 0f5fe58b8e7d45d9a48765eaab5c97d5.png]
Czerwony punkt to śmierć Gowasu, naprawiona w linii B, tworząca jednak linię C. Pomijam linie tworzone przez ZamasuC, gdyż nie mają póki co wpływu na interesujące nas rzeczywistości. Wszystko zbiega nam się w niebieskim punkcie na linii A, tej którą oglądamy w ostatnim odcinku

Co wy na to?

LINIA LINIA LINIA LINIA LINIA LINIA LINIA LINIA LINIA LINIA LINIA LINIA
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Like Post Odpowiedz cytując ten post

The following 2 users Like songogu's post:
Yogan (13-10-2016), Agito (17-10-2016)

10-10-2016, 12:02 AM

Tummi
Grubas
KINTO
Liczba postów: 547
Likes Given: 325
Reputacja: 16

RE: [DBS] Teorie na temat czasu i fabuły SPOILERY
Krótko mówiąc wydaje mi się, że Akira nawymyślał tego gówna po to, żeby narobić zamieszania i ukryć niedociągnięcia, bo chyba on sam nie wie do końca co robi. Pewnie jak się weźmie wszystko pod lupę to nie będzie nic logiki :P

http://www.swtor.com/r/KFtMTM

The following 1 user Likes Tummi's post:
Feniek (15-10-2016)

10-10-2016, 12:05 AM

SzczeepanSan
Dai Kaiô
Liczba postów: 696
Likes Given: 168

Tak to ma sens. Tylko, że Zamasu poleciał rok do przodu wypowiadająć życzenie.
Pierścieniami czasu nie można cofać się do tyłu, ale można polecieć do przodu i wrócić do czasów z których się przyszło.

Nie wiem tylko, czy cofanie czasu przez Whisa tworzy kolejne linie czasu. Na pewno był odcinek, w którym Whis, Beerus, Kaioshin i Goku złożyli wizytę Zamasu i Gowasu. Ci pokazali im 4 pierścienie zielone i jeden biały (odcinek 53). W jednym z odcinków było powiedziane czym są zielone a czym biały. Z tego co pamiętam, to zielone powstały w wyniku jakichś manipulacji w czasie. A te powstały m .in. z powodu Podruży Trunksa i zmian jakie te wizyty spowodowały.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika

10-10-2016, 08:05 AM

Agito
Zaświaty
Liczba postów: 109
Likes Given: 35
Reputacja: 2

Biorąc pod uwagę to co pisaliśmy na SB i fakty z tego wątku chyba znalazłem odpowiedz na swoje pytanie xDD W momencie gdy Zamasu przeniósł się w czasie żeby użyć smoczych kul , Goku spokojnie sobie orał pole xDD To nie byl Goku z początku DBS tylko z przyszłości do której poleciał Zamasu żeby wypowiedzieć życzenie xDD W sumie nie wiem czemu od razu mi to do głowy nie przyszło ;p

WTFgoku

10-10-2016, 11:45 AM

songogu
Zrzęda z DBMMO

Tami taka możliwość też mi po głowie chodzi xd

13-10-2016, 10:54 AM

Yogan
Zachodnia Kaiôshin
Liczba postów: 184
Likes Given: 78
Reputacja: 18

Dobra, nadgoniłam wreszcie odcinki to moge się wypowiedziec. Like z góry dla gogu za profesjonalny schemat w paincie Big Grin

Generalnie nie widze innej możliwości od tej, że jednak Whis ratując Gowasu stworzył nową linie czasu. No bo niby jak by powstal wcześniej ten świat gdzie Gowasu umiera.W którym innym miejscu by się swiat B i C rodzieliły? No i generalnie wychodzi na to, że gdyby nie pierscien ktory ma Black to by ten swiat C nie powstał(czyli whis cofajac czas o te kilka minut normalnie nie tworzy nowych lini). Tyle, że to tak średnio ma sens bo wychodzi na to ze przyszłość ma wpływ na przeszłośc: dzięki temu ze w przyszłości jest Black z pierścieniem w przeszłości mogła powstać gałąz czasu.
Poplątana jest teoria wieloświatów i pętli czasowej, dlatego takie bezsensy wychodzą :P
[Obrazek: 63641.gif?st=mMcq1_2ZbIgukxq05A7o1Q&...1476363535]

[Obrazek: image.gif]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika

The following 1 user Likes Yogan's post:
songogu (13-10-2016)

14-10-2016, 08:02 PM

songogu
Zrzęda z DBMMO

Zaplatam jeszcze mocniej.

Czy jest linia czasu, w której Golden Frieza zniszczył ziemię, a do której inny Future Trunks się przeniósł i znalazł kosmiczne gruzy?

14-10-2016, 09:56 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-10-2016 10:20 PM przez Agito.)

Agito
Zaświaty
Liczba postów: 109
Likes Given: 35
Reputacja: 2

Yogan, z tego co ja zrozumiałem fabułę z anime, to Black Zabił Gowasu w linii czasowej Trunksa i tam przekabacił Zamasu,dlatego obaj są w świecie Future Trunksa xDD

Hmm Czekajcie xDD To nie ma sensu.... Skoro są trzy linie czasowe to każda powinna mieć osobną historię tak? Kurde chciałem cos napisać ,ale takie to zagmatwane że tak sie zapierniczyłem iż w trakcie się pogubiłem hahaha xDD Musicie mi pomóc;p Może wtedy jakoś to posklejam do kupy xDD Jak to się stało że Black trafił do linii Trunksa gdzie zabił Gowasu i przekabacił Zamasu który nie miał okazji poznać Goku ,bo on już od dawna w linii A nie żyl? Został tam za pomocą pierścienia? Musiał się zatem przenieść o więcej niż rok ,bo tam Trunks jest już duzy xDD

No i właśnie jak to kur** jest że Zamasu z linii B przenosi się do linii A, przecież one mają zupełnie inne historie. Dzieciństwo Kid Trunksa jest zupełnie inne niż Future Trunksa i to samo tyczy się przyszłości. Że niby pod pretekstem tego że to Trunks wszytsko zaczął i ma teraz kare? xDD Bez sensu xDD

Jeśli Zamasu z lini B przeniósł się nawet o te 10 lat do przodu to nie powinien trafić do historii z lini A ,tylko do tej już zupełnie innej po interwencji Future Trunksa. Tu nie widzę sensu;p Albo Już zapomniałem co gadali w anime xDD

WTFgoku

14-10-2016, 11:04 PM

Tummi
Grubas
KINTO
Liczba postów: 547
Likes Given: 325
Reputacja: 16

Czekam aż Goku spotka drugiego Goku z innej linii czasowej.
Brzmi głupio ale to możliwe.

http://www.swtor.com/r/KFtMTM

15-10-2016, 12:02 PM

Strider
Zaświaty
Liczba postów: 386
Likes Given: 103
Reputacja: 18

Wg mnie Whis ma "lepsze" zdolnosci do cofania czasu, bo on nie cofa SIEBIE W CZASIE i innych ofc, ale cofa sam czas, tak jakby ta linie w ktorej jest, dlatego moze zrobic to tylko pare minut max do tylu.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości