Aktualny czas: 23-01-2018, 03:07 PM Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z laptopem.

24-12-2017, 03:44 AM

Mailo
**
Nameczanin
Liczba postów: 94
Likes Given: 28
Reputacja: 0

Problem z laptopem.
Siemanko. Kupiłem sobie tego laptopa https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki...in10.bhtml i mam pewniej problem z płynnością w grach. Gry nie chodzą jak powinny np. World od tanks albo counter strike. Miałem wcześniej kompa stacjonarnego i to dość złoma i World od tanks chodziło na najniższych ustawieniach bez problemu, miałem ponad 100 fps a teraz na tym lapku na najniższych ustawieniach mam Mniej fps niż na tym starym rupieciu i nie chodzi dość płynnie. Macie może pomysły co może być nie tak? Może jakiś program potrzebny albo coś?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Like Post Odpowiedz cytując ten post

24-12-2017, 08:39 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-12-2017 11:52 AM przez Matthiaso.)

Matthiaso
Saibaiman
Liczba postów: 2
Likes Given: 0

RE: Problem z laptopem.
Cześć.

Po pierwsze gratuluje sprzętu, mam podobną konfigurację i sprawuje się wyśmienicie we wszystkich tytułach. Po drugie - musisz mieć na uwadze, że teraz masz dwie karty graficzne - zintegrowaną (Intel HD 630) oraz dedykowaną od Nvidii - GTX 1050. Na początek wejdź w Panel Sterowania Nvidia (możesz to zrobić korzystając ze skrótu z zasobnika systemowego, bądź klikając PPM na pulpicie), ustawienia globalne i wybierz preferowany procesor graficzny jako kartę od zielonych. Dodatkowo z tamtejszych opcji ustaw "Tryb zarządzania energią" na "preferuj maksymalną wydajność". Wtedy wszystko powinno być OK. Resztę opcji możesz ustawić wedle uznania, w zależności, czy preferujesz jakość/wydajność. Jeśli chcesz zrobić to inaczej - wejdź w "ustawienia programu" (zakładka obok) i z tego poziomu możesz dodać dowolny program z dysku i ustawić, aby odpalał się na Nvidii.

Kolejna rzecz - wejdź w panel Nvidia Experience i upewnij się, że masz wyłączony tryb "Battery Boost" - tak na przyszłość, gdybyś zapomniał podłączyć ładowarki, a nagle zrobiłoby się mniej FPSów, hehe.

Następnie wejdź w ustawienia zasilania (ikonka baterii w zasobniku) i zmień tryb zasilania na "Wysoka wydajność).

Po tych zabiegach wszystko powinno chodzić pięknie. Jeżeli w przyszłości nie będziesz pewien, czy dany program, który teoretycznie powinien korzystać z GTXa, a tego nie robi - w Panelu Nvidii jest menu "Pulpit", gdzie możesz zaznaczyć opcję "Wyświetl ikonę aktywności karty graficznej w obszarze powiadomień" - wtedy w zasobniku masz ikonkę GPU, która podświetla się kiedy GTX jest aktywny, po kliknięciu widać również nazwę procesu, który z tej karty korzysta.

Polecam przy okazji wyłączyć DVR w usłudze Xboxa.

World of Tanks bez problemu na maxie w FHD wyciągnie ponad 60 klatek, CS:GO obecnie na tej konfiguracji w przedziale 150-170. Jak będą jakieś problemy - pisz.

Have fun Smile

24-12-2017, 10:41 AM

Mailo
**
Nameczanin

Okej sprawdzę i dam znać

24-12-2017, 12:18 PM

kafaros
Changeling
Liczba postów: 683
Likes Given: 5
Reputacja: 1

W ogóle nie instaluj GeForce Expirence czy jak to tam się wabi. Jak wyżej, posprawdzaj czy masz tryb zasilania ustawiony na wysoką wydajność, do tego zobacz czy po podłączeniu do ładowania problem dalej występuje. Aha i zobacz czy gry korzystają z gtx a nie integry, ppm na skrócie i tam powinna być opcja wyboru grafiki

24-12-2017, 04:24 PM

Mailo
**
Nameczanin

Troszkę pogrzebałem i jest lepiej bo jak wcześniej zmieniałem grafikę w wocie to na maksymalnych i na najniższych miałem tyle samo fps a teraz jak gram na maksymalnych to ma koło 90 fps a na niskich mam jakoś 120 fps ale jezcze wydaje Mi się wydaje, że coś jeszcze jest nie tak z synchronizacja bo tamie mocne przerywanie jest

24-12-2017, 06:26 PM

Matthiaso
Saibaiman
Liczba postów: 2
Likes Given: 0

Być może masz wymuszoną synchronizację pionową w Panelu Nvidii, dziwne jest to, że (przynajmniej u mnie) nie powoduje ona blokowania FPSów na poziomie 60, ale sporo opóźnia reakcje. Sprawdź Smile
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości