Dragon Ball Global
Aktualny czas: 13-08-2020, 04:12 AM Witaj! (LogowanieRejestracja)


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dragon Ball Z : Dokkan Battle

17-10-2019, 01:39 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-05-2020 07:56 PM przez Haakhu.)
Post: #1


Haakhu
Saibaiman
Liczba postów: 8
Likes Given: 3
Likes Received: 0 in 0 posts
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0Dragon Ball Dragon Ball Z : Dokkan Battle
Poprzedni temat został usunięty z niewiadomych przyczyn więc zakładam nowy.

Odświeżam, jakby ktoś miał jakieś rady odnośnie tematu chętnie przyjmę.
_
Temat będzie aktualizowany, uzupełnienie tego trochę czasu wymaga.
Dodam, że mogę popełniać błędy, takie jak powtórzenia. Z góry za to przepraszam.

Przydatne linki:
https://dragonball.fandom.com/pl/wiki/Dr...kan_Battle
https://dbz.space/
https://www.reddit.com/r/DBZDokkanBattle/
https://dbz-dokkanbattle.fandom.com/f

Dragon Ball Z - Dokkan Battle

1. Instalacja.
a) Globalna wersja gry jest dostępna dla:
- Android : Sklep Play / Google Play (jak kto woli)
- IOS: App Store

Wymagania:
- Android : Wersja systemu - minimum 4.4
- IOS: Wersja systemu - minimum 8.0

b) Japońska wersja gry: można ją pobrać z aplikacji QooApp
- Android:
Wystarczy wejść w przeglądarkę, wpisać QooApp i wejść w stronę: https://apps.qoo-app.com/en
Po załadowaniu powinno się na dole wyświetlić: "Get QooApp For Android" . Klikamy to i uruchamiamy za pomocą przeglądarki (tylko jeżeli wyświetla się zapytanie czym uruchomić). Następnie powinno rozpocząć się pobieranie. Instalujemy (jeżeli blokuje, musimy zaznaczyć opcję w Zabezpieczeniach* - Nieznane źródła.)

*Zabezpieczenia (Ustawienia - Prywatność i Bezpieczeństwo) - może się zdarzyć tak, że ktoś może mieć opcję Nieznane źródła gdzieś indziej, polecam więc szukać na własną rękę.

Po zainstalowaniu uruchamiamy, pojawi nam się okno z logowaniem (nie jest to konieczne, można to odkliknąć) i klikamy w lupę. Można ominąć zabawę we wpisywanie frazy i poszukać niżej Hot Tags - > Dragon Ball Z. Pojawi nam się z pewnością kilkanaście gier. My szukamy aplikacji z miniaturką SSJ2 Gohana (aktualnie, ze względu na ostatnią celebracje z okazji 300 milionów pobrań). Po znalezieniu, wybieramy japońską wersję (powinno być raczej do rozróżnienia ze względu na chińskie znaczki xD) i naciskamy Download. Czekamy, aż się pobierze i odpalamy.

- IOS:
Wchodzimy w iTunes Store, wpisujemy QooApp, wybieramy i pobieramy.
Następnie te same kroki co powyżej opisane zostało dla ludzi korzystających z Androida.

Jeżeli nie posiadacie ID Apple to polecam skorzystać z tej strony:
https://support.apple.com/pl-pl/HT204034

a jak Wam się nie chce czytać wszystkiego to :
a) Otwórz aplikację App Store i znajdź bezpłatną aplikację.
b) Stuknij przycisk Pobierz.
c) Gdy pojawi się prośba o zalogowanie przy użyciu konta Apple ID, stuknij opcję Utwórz nowy Apple ID.
d) https://support.apple.com/pl-pl/HT204316 - Instrukcja dla niekumatych :P
e) Na etapie wyboru metody płatności wybierz opcję Brak.
Jeżeli nie ma opcji brak to zalecam poczytać - > https://support.apple.com/pl-pl/HT203905
f) Po wprowadzeniu informacji pojawi się prośba o zweryfikowanie zaufanego numeru telefonu, jeśli spełniasz kryteria korzystania z uwierzytelniania dwupoziomowego. W przeciwnym razie zostanie wyświetlony monit o zweryfikowanie konta Apple ID przez e-mail. Weryfikacja jest konieczna, aby można było korzystać z konta.

Jeżeli nie wie ktoś o co chodzi z uwierzytelnianiem: https://support.apple.com/pl-pl/HT204915

Po tym powinniście mieć konto Apple ID i możliwość zainstalowania QooApp przez iTunes Store.

2. Początek.
Jeżeli rozpoczynacie grę, to podczas pierwszego uruchomienia, powinien Wam się pojawić tutorial dla nowych graczy. Polecam najpierw ogarnąć grę na Globalnej wersji, aby móc potem przejść na Japońską, żeby w miarę czego tam się orientować co gdzie jest.

Rozpoczynamy więc od wprowadzenia do fabuły. Jeżeli dla kogoś jest to istotne to może poświęcić czas na przeczytanie. Po krótkiej historii i pierwszej walce (powolne animacje na początku zawsze bolą ;-Wink pojawia się pierwszy summon. Nie oczekujcie jakiejś super postaci na start, jest to gwarantowana postać SR - Super Rare (o rzadkości postaci potem). Po tym, przekierowuje nas do wyboru nazwy. Możemy użyć generatora nazw postaci (z Dragon Ball Heroes - taka ciekawostka) albo możemy nazwać się sami. Wybór ten nie jest jednorazowy i możemy zawsze go zmienić w Opcjach Smile Kwestia znajomości języka angielskiego.

Następnie pojawia się opcja wyboru pomocnika - inaczej przyjaciela - "Friends System".
Na potrzeby tutoriala, dostajemy do wyboru jedynie Trunksa. Stety albo niestety, jesteśmy zmuszeni wybierać "prawie" zawsze pomocników. Potem przechodzimy do etapu wyboru drużyny oraz odpowiednich itemów, które mogą nam pomóc w walce / poza walką. Oczywiście na początku nie mamy wyboru i musimy działać zgodnie z tym co nam mówi Trunks. Po wystartowaniu ukazuje nam się plansza. Mamy do wyboru 3 pola z cyframi. Dana cyfra mówi nam o ile pól przesuniemy się po wyborze. Działa to na zasadzie rzutu kostką. Wypadnie 5, przesuwamy się o 5. Kierujemy się zgodnie z tutorialem. Podczas pierwszej walki możemy przyśpieszyć animacje dwukrotnie naciskając (x1) nad postacią Chiaotzu. (Pojawi się to dopiero po wykorzystaniu możliwości ataku wszystkich trzech naszych bohaterów w danej turze. Polecam zbierać KI (kulki) w kolorze takim samym jaki ma postać wykonująca "ruch". Daje to większy boost do ataku, daje więcej KI [ilość wybranych kulek = ilość naładowanych pkt nad naszą postacią / ilość wybranych kulek tego samego koloru co nasza postać = 2x ilość naładowanych pkt nad naszą postacią - jeżeli wypełnimy ten pasek do pełna, to wtedy postać wykona Super Atak. (specjalna animacja ze zwiększonymi obrażeniami) ] oraz w przypadku utraty HP, leczy nas. )

Lecimy dalej, po pokonaniu pierwszych robali, kieruje nas w stronę Smoczej Kuli. Istnieje tutaj system Smoczych Kul i życzeń. Każde życzenie daje coś innego.
Na końcu tutorialu czeka nas walka z samym Mistrzem Świata, Herkulesem (czyt. Mr Satan).
I tutaj tutorial nam pokazuje jak działa Super Atak. Walka prosta.

3. Rodzaje "rzadkości" postaci.

Póki co w grze istnieje 8 rodzajów rzadkości postaci, w tym 6 mają własne oznaczenia.
I są to:
a) N (Normal) - najsłabszy i najczęściej spotykany rodzaj postaci. Można go zdobyć z Friend Summonów albo z walk podczas misji. Maksymalny poziom postaci : 20

b) R (Rare) - drugi od końca i często spotykany rodzaj postaci. Można go zdobyć z Friend Summonów, z World Tournamentu, z niektórych misji oraz z summonów "Premium". Jest też możliwość ulepszenia postaci N do stopnia R za pomocą ulepszenia Z-Awakening (koszt: medale + Zeni) . Maksymalny poziom postaci : 40

c) SR (Super Rare) - trzeci spotykany w grze typ postaci. Dostajemy go na start, można zdobyć go z Friend Summonów, Summonów "Premium", z niektórych misji oraz po ulepszeniu postaci R za pomocą Z-Awakening. Maksymalny poziom postaci : 60

d) SSR (Super Super Rare) - jeden z rzadziej spotykanych typów w grze. Jest znacznie silniejszy niż poprzednicy (chociaż mogą zdarzyć się wyjątki). Jest to ostatni typ postaci który można normalnie pozyskać poprzez summony,misje oraz ulepszenie postaci SR poprzez Z-Awakening. Maksymalny poziom postaci : 80

e) UR (Ultra Rare) - typ postaci, który jest możliwy do zdobycia poprzez opcje Z-Awakening. Mają do niego dostęp wyłącznie postacie SSR. Maksymalny poziom postaci : 100

f) T+UR (Transcended Ultra Rare) - W grze wyświetla się po prostu UR, różnica między Ultra Rare a Transcended Ultra Rare jest w maksymalnym poziomie. TUR może osiągnąć 120 poziom postaci.

g) EZA+UR (Extreme Z-Awakened Ultra Rare) - Wyświetla się w grze jako UR. Maksymalny poziom 140 . Nowy typ postaci wprowadzony do gry, osiągnąć go mogą jedynie niektóre postacie z osiągniętym 120 poziomem. Oprócz tego, wzmocniona zostaje umiejętność pasywna, jak i umiejętność Lidera. (Po maksymalnym ulepszeniu) Maksymalny poziom Super Ataku wynosi 15, zamiast standardowo 10. Wprowadzone do tego zostały nowe medale, które można pozyskać ze specjalnych misji.

h) LR (Legendary Rare) - Maksymalny poziom 150 . Jeden z najpotężniejszych i najrzadszych typów postaci. Do zdobycia z niektórych misji oraz z niektórych Summonów "Premium". Mogą go osiągnąć niektóre postacie które osiągnęły poziom 120. Dodatkowym atutem LR jest to, że maksymalny poziom Super Ataku wynosi 20 zamiast standardowo 10. Jako eksluzyw, dostają dodatkowy Super Attack (wyjątki dla niektórych UR/TUR m.in. Gotenks SSJ3)

4. Przedmioty.

Przedmioty w grze do zdobycia dzielą się na kilka kategorii:

a) Support Items - są to przedmioty o różnych działaniach, które można wykorzystać podczas misji oraz w walce.Do zdobycia są podczas misji jako kapsułki z niebieską "etykietą", nagrody za wykonywanie zadań, za logowanie, do zakupienia w Baba Shop za Baba Points oraz możliwe do wymiany za specjalne przedmioty. Są wyjątki w których nie można używać Support Items. Tj. Extreme Z-Battle, Virtual Dokkan Ultimate Clash.

b) Training Items - przedmioty które pomagają w podwyższeniu poziomu postaci, są to lokacje do treningu oraz przedmioty do treningu. Do zdobycia są podczas misji jako kapsułki z czerwoną "etykietą", nagrody za wykonywanie zadań, za logowanie, do zakupienia w Baba Shop za Baba Points oraz możliwe do wymiany za specjalne przedmioty.

c) Awakening Medals - medale do podnoszenia stopnia postaci, np z R -> SR. Do zdobycia są podczas misji jako kapsułki z różową "etykietą", nagrody za wykonywanie zadań, za logowanie, do zakupienia w Baba Shop za Baba Points oraz możliwe do wymiany za specjalne przedmioty.

d) Potential Orbs - orby, które są wykorzystywane w systemie Hidden Potential do wzmocnienia postaci oraz wykorzystania niepotrzebnych kopii postaci (max 4 kopie) do odblokowania nowych ścieżek wzmocnienia. (Wymagania do odblokowania: 50 Rank, Ukończenie 2 stage w misji An Epic Showdown na poziomie Z-Hard - jeden raz do końca gry.). Do zdobycia są poprzez wykonywanie specjalnych misji, jako nagroda za logowanie, za wykonywanie zadań oraz za wymianę specjalnych przedmiotów w Baba Shop.

e) Keys of the Past - specjalne klucze, które można wykorzystać do wykonania misji, których nie można podjąć w danym dniu. Do zdobycia za specjalne logowanie, wykonywanie specjalnych zadań.

f) Baba's Treasures - specjalne przedmioty, które można wymienić na postacie, inne przedmioty, medale. Do zdobycia za wykonywanie szczególnych misji (tj. grindowanie danych misji).

Odnośnie trzech pierwszych (Supp, Training, Medals) : dzielą się na kilka stopni "rzadkości"
- białe
- brązowe
- srebrne
- złote

Natomiast zdobycie Baba's Treasures polega na tym iż, wchodzimy na wyróżniające się błękitne / morskie skrzące się pole na planszy.

5. Trening.

Czas powiedzieć słów kilka o treningu, a dokładniej jak to działa. Istnieją w grze dwa typy przedmiotów potrzebnych do treningu postaci: lokacja oraz akcesoria treningowe. Zapomniałem wspomnieć iż, lokacje treningowe zdobywa się w ten sam sposób co akcesoria. Na niektórych misjach RÓWNIEŻ się je zdobywa jako kapsułki z czerwoną "etykietą".

Oprócz akcesoriów i lokacji można też użyć zbędnych postaci, by podniosły poziom postaci BĄDŹ dodanie takiej samej postaci (karta o TAKIEJ SAMEJ NAZWIE postaci np. Goku + Goku = szansa na podniesienie super ataku. Nie zadziała kombinacja kart które mają podobne nazwy np. Goku + SSJ Goku = wtedy nie ma szans na podniesienie super ataku.). Im wyższy poziom super ataku, tym więcej po naładowaniu postać zada obrażeń.

Im bardziej wzmocniona jest postać ofiarowana na trening (im wyższy ma poziom oraz rzadkość) tym więcej otrzymamy expa.

Od dłuższego już czasu system treningu został zaktualizowany na lepsze graczy, wcześniej można było użyć jedynie 5 akcesoriów po 1 sztuce + lokacja. Wraz z wprowadzoną aktualizacją zmieniono to i wygląda to tak:

Wcześniej: ------------------- Aktualnie:
- 5 postaci ===============> - 5 postaci
- 5x 1 akcesorium ===========> - 5x10 akcesorium
- 1 lokacja treningowa =========> - 1 lokacja treningowa

Można zaobserwować z tego to, że podniesiono limit używanych przedmiotów. Daje to duży plus, ponieważ zaoszczędza to nam kilkukrotnie czas.

Istnieją także bonusy do treningu, które mogą pomnożyć zdobyte punkty doświadczenia dla postaci:
- Big Success (mnoży zdobyte doświadczenie razy 1.2)
- Great Success (mnoży zdobyte doświadczenie razy 1.5)
- Super Success (mnoży zdobyte doświadczenie razy 2.0)

Istnieją lokacje które mogą spowodować iż owy bonus wystąpi.
Niemniej jednak, istnieje też szansa, że otrzymamy to samoistnie - bez pomocy żadnej lokacji - bądź też podczas danego wydarzenia może zostać włączony bonus do treningu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Like Post Odpowiedz cytując ten post

12-11-2019, 12:52 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-12-2019 03:20 PM przez Haakhu.)
Post: #2


Haakhu
Saibaiman
Liczba postów: 8
Likes Given: 3
Likes Received: 0 in 0 posts
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0RE: Dragon Ball Z : Dokkan Battle
Double-postuje, bo nikt się nie odzywa. Ten post będzie najwyżej do dodatkowych informacji jakby był limit w pierwszym.


Odnośnie tego co się aktualnie dzieje na Globalu - powiem grubo. + nowy LR SSJ God Goku na Japońcu z liderem dla Pure Saiyans jak i Hybrid Saiyans.

Moje summony jeszcze się nie skończyły a już mam Trunksa na 3 kopiach ( 3 trunksy wleciały na 1-szym multi po crashu gry + 1 z ticketów a zrobiłem dwa multi) i Zamasu bez żadnej ( po dwóch multi ) :P.

Ktoś coś?

refresh
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Like Post Odpowiedz cytując ten post

22-05-2020, 07:55 PM
Post: #3


Haakhu
Saibaiman
Liczba postów: 8
Likes Given: 3
Likes Received: 0 in 0 posts
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0RE: Dragon Ball Z : Dokkan Battle
Szkoda, że te forum umarło. Fajnie było ..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Like Post Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości