Aktualny czas: 28-06-2017, 10:01 PM Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 19 Głosów - 3.16 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zarys Fabularny Gry - Opowiada JarekB

29-11-2012, 01:44 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-01-2013 03:51 PM przez Yogan.)

SzczeepanSan
Dai Kaiô
Liczba postów: 695
Likes Given: 168
Reputacja: 21

Zarys Fabularny Gry - Opowiada JarekB
JarekB to postać, którą chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jego doświadczenie w grze i umiejętności zna każdy. Poniżej filmik, w którym opisuje zarys fabularny DBO (jak wiemy są krzaczki, dlatego większość TMQ i questów story line nie zrozumiemy Sad).

@edit nady93~
Informację zaczerpnięte z poniższych linków:

Kalendarz dat:
http://www.kanzenshuu.com/forum/viewtopi...=8&t=19499

Pochodzenie klas i organizacji Time Breakersów:
http://www.kanzenshuu.com/forum/viewtopi...60#p411452

Alternatywny opis klas + złych postaci:
http://www.dbocom.com/forum/showthread.php?t=634

Wprowadzenie w intro:
http://www.dbocom.com/forum/showthread.php?p=429
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Like Post Odpowiedz cytując ten post

The following 8 users Like SzczeepanSan's post:
Hisaki (08-02-2013), Feniek (08-02-2013), Vancik (14-02-2013), KundziaSan (14-02-2013), Zabojca (15-02-2013), wojtas1993 (19-02-2013), Dortax (07-08-2013), Strider (28-05-2014)

07-02-2013, 11:32 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-02-2013 11:51 PM przez Kordek.)

filip555
Saibaiman
Liczba postów: 4
Likes Given: 0
Reputacja: 0

RE: Zarys Fabularny Gry - Opowiada JarekB
Dobra robota chłopaki

III.19. Chcesz podziękować, pogratulować (itp.) za wypowiedź użytkownika? Wystarczy, ze klikniesz [OBRAZEK], nie musisz nabijać postów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika

08-02-2013, 12:08 AM

Hisaki
**
Nameczanin
Liczba postów: 206
Likes Given: 111
Reputacja: 3

Ej ja kiedyś słyszałem kawałek z tego opowiadania jak wbiłem na tsa i nie miałem pojęcia że to tak wielka opowieść ;D Zajebiście opisane ^^

[Obrazek: tumblr_n28grjcZYp1trja3uo2_500.gif]

08-02-2013, 10:57 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-02-2013 11:01 AM przez szlagjer.)

szlagjer
*
Ziemski Wojownik
Liczba postów: 32
Likes Given: 15

Chciałbym nadmienić słówko o podróżach w czasie.
Przedstawiony czas w serii "Dragon Ball" nie jest wcale, jak to mówią JarekB i jemu wtórujący, zwalony.
Akira operuje taką teorią czasową i żadne subiektywne zdanie nie przesądzi o tym, że jest to błędny proces (wszak współczesna nauka wciąż jedynie snuje domysły).
W DB mamy porządek czasowy nazywany "sawtooth snap" - powstawanie kolejnych, różniących się od siebie osi czasu. Podobnie jak w "Terminatorze", jeden z bohaterów cofa się do przeszłości, by zmienić przyszłość przynajmniej jednego z ciągów czasowych. Moim zdaniem jedna z najbardziej możliwych teorii, chociaż zastanawiająca może być motywacja bohatera, który skacze w czasie i zagmatwany pluralizm czasowy.

Rozmówcy w tym filmiku chcieliby zastąpić owe rozwiązanie najprostszą możliwością ("n-jump"): jednorazowy skok, sukces zmienia przyszłość, nadpisując nową teraźniejszość.

Moja ulubiona teoria to statyczna teoria czasu ("fixed time theory") - próba zmiany teraźniejszości poprzez ingerencje w przeszłość paradoksalnie doprowadza do ziszczenia się danej teraźniejszości, w której żyje bohater. Wydaje mi się, że to najbardziej realna teoria, lecz nie miałaby zastosowania w świecie DB, z wiadomych przyczyn.

W moim mniemaniu Akira wybrał dobre rozwiązanie, fabuła nabrała nieco goryczy. Nie ma co narzekać. Jak Wy to widzicie?

IAMTHELIQUOR
OgarnijSieIza

08-02-2013, 12:40 PM

dziadek
Changeling
ZFighters
Liczba postów: 303
Likes Given: 54

jest taki film efekt motyla xD

The following 1 user Likes dziadek's post:
songossj231 (08-02-2013)

08-02-2013, 01:01 PM

thefuryman
**
Nameczanin
Liczba postów: 68
Likes Given: 0
Reputacja: 1

Z tymi wydarzeniami, ze one sie nie zmieniają po tym jak coś zmienimy w przeszłości to jest tak jak to było w Dragon Ballu z tym, że Future Trunks jak przybył do przeszłości pokonał Cella i androidy, to u siebie w swoim czasie nic się nie zmieniło. Androidy i Cell nadal żyli i sam osobiście musiał ich załatwić. Dlatego tutaj jest tak jak ktoś już chyba napisał, że każdy ma swoją oś czasu i dlatego to co my zrobimy nie wpływa na nasze czasy, lecz tylko na czas bohaterów mangi którym pomagamy. Tak samo Ci bohaterowie mangi którym pomagamy czyli Goku, Vegeta, Gohan i cała reszta to też nie są Ci sami co z oryginalnej mangi, bo to by musiały się zmienić wszystkie wydarzenia i manga jakby pisała się od nowa. To są też Goku, Vegeta i inni ale z innej osi czasowej i rzeczywistości, mają podobne wydarzenia są tak samo silni ale wzbogacone o te dodatkowe czarne charaktery itd. Dlatego TMQ wyglądają tak a nie inaczej. A jeśli mowa o Bardocku, to nie wiem czy on był ukazany w mandze, ale w anime był i było pokazane w serii KAI jak przed śmiercią ma wizje o Goku, że stanie on przed Friezą. Nawet była o tym kinówka i o jego wizjach więc widział, że Goku to jego syn.

13-02-2013, 10:03 PM

Nady93
Wschodni Kaiôshin
Liczba postów: 439
Likes Given: 97
Reputacja: 50

Macie racje co do osi czasu w DB, ale to jest DBO tutaj może być inaczej.
Macie wyjaśnienie po co my gracze DBO cofamy się w czasie, po co mamy naprawiać alternatywną rzeczywistość zamiast zajmować się swoją ?
Ja widzę taką wersję podróży w czasie jak na filmiku.

@szlagjer
Dlaczego zakładasz że rozmówcy próbują zastąpić rozwiązanie skoków w czasie, może to twórcy gry namieszali.
Dowiemy się ja może kiedyś DBO będzie po angielsku, nie mam tu na myśli zangielszczenia...

13-02-2013, 10:13 PM

songogu
Zrzęda z DBMMO
Liczba postów: 1,180
Likes Given: 517
Reputacja: 21

Ciekawe co będzie w Android sadze.. Mam na myśli dwóch Trunksów Big Grin

The following 1 user Likes songogu's post:
Tummi (13-02-2013)

14-02-2013, 05:18 PM

szlagjer
*
Ziemski Wojownik
Liczba postów: 32
Likes Given: 15

Nady, ale w mandze/anime jest ta sama koncepcja czasowa (mnogość osi czasowych), co w DBO.
A Jarek sam mówi: "ja byłbym bardziej za teorią czasową taką, że jak coś zmienisz [w przeszłości], to się zmienia też twoja rzeczywistość" (jedna oś czasowa).
Chciałem tylko zwrócić uwagę, że konstrukcja czasu jest prawidłowo zbudowana, po prostu kłóci się ona z wizją Jarka.

IAMTHELIQUOR
OgarnijSieIza
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości