Dragon Ball Global
Aktualny czas: 22-01-2021, 07:53 AM Witaj! (LogowanieRejestracja)


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 54 Głosów - 2.61 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[TUTORIAL] Time Machine Quest

28-02-2013, 07:01 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-03-2013 06:35 PM przez Yogan.)
Post: #1


Barwiej
*******
Karin
Liczba postów: 511
Likes Given: 306
Likes Received: 254 in 121 posts
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 24[TUTORIAL] Time Machine Quest
Time Machine Quest - w skrócie TMQ, jest to jeden z rodzai instancji w grze, w którym Trunks przenosi nasze party specjalnym statkiem w przeszłość, aby pomóc bohaterom znanym nam z anime i mangi. Jakie korzyści przynosi nam TMQ oprócz tego, że mamy okazję grać obok bohaterów Dragon Ball? Na każdym TMQ znajduje się co najmniej jeden boss z którego dropią najlepsze itemy z danego przedziału lvl-ego. Dlaczego najlepsze? Po prostu dane itemy mają najlepsze statystyki ataków w sub-weponach i deffów w armorach (wyjątkiem są armory dla namków). Dla porównania pokażę kilka przykładów takich itemów:

[Obrazek: armor_human_25lvl(tmq).png] [Obrazek: armor_human_26lvl(z).png]

[Obrazek: armor_majin_25lvl(tmq).png] [Obrazek: armor_majin_26lvl(z).png]

U góry pokazałem dwie pary armorów (jedne dla humanów, drugie dla majinów) w podobnych przedziałach lvl-owych. Gołym okiem widać, że armory z TMQ1 (po lewej) maja lepsze statystyki Fiz. defa i Ene. defa (u humna 198 więcej Fiz. defa, a u majina 320 więcej Fiz. defa) niż zwykłe armory.

[Obrazek: armor_human_58lvl(tmq).png] [Obrazek: armor_human_58lvl(z).png]

[Obrazek: armor_majin_58lvl(tmq).png] [Obrazek: armor_majin_58lvl(z).png]

Znowu po dwie pary armorów, ale tym razem na wyższym poziomie lvl-owym. Po lewej armory z TMQ7 (dla humana i majina), a z prawej zwykłe armory. Kolejny raz widzimy, że armory z lewej strony mają korzystniejsze defy (301 więcej fiz. defa u humana i 459 więcej fiz. defa u majina).

[Obrazek: armor_namek_58lvl(tmq).png] [Obrazek: armor_namek_60lvl(z).png]

Tym razem para armorów dla namka i tu lepszy armor będzie ten z prawej strony, ponieważ ma on więcej jednego z defów (194 więcej ene. defa). Ktoś może powiedzieć, no dobra jednego defa ma więcej, ale za to drugiego defa ma więcej (313 więcej fiz. defa) armor z TMQ7, dodatkowo sumując oba defy więcej ma ten z TMQ7 (o 119 więcej) od tego zwykłego, wiec dlaczego lepszy jest ten z prawej? Po pierwsze przy upgrade (ulepszaniu) danych armorów im większy plus itemu tym przewaga jednego z defów w zwykłym armorze (w tym przypadku ene. defa) jest jeszcze większa od tego z TMQ7. Druga sprawa jest taka, że najlepiej mieć dwa sety armorów (jeden na fiz. def, drugi ene. def) w zależności od tego jakiego rodzaj ataku używa przeciwnik i w takim przypadku więcej jednego defa ma właśnie zwykły armor , bo ten z TMQ7 ma zbalansowane defy.

[Obrazek: wand_58lvl(tmq).png] [Obrazek: wand_58lvl(z).png]

Jeszcze porównanie sub-weponów (w tym przypadku wand dla turtla). Lepsze statystyki (o 22 fiz. atak i ene. atak) ma wand z TMQ7 (po lewej) od tego z mobów.
Kolejna korzyścią jakie daje TMQ jest to, że po ukończeniu go dostajemy daną ilość expa (niezależnie od tego, który uzyskaliśmy za zabicie mobów i bossów po drodze) w zależności jakie TMQ przechodziliśmy (np. za TMQ4 dostajemy w przybliżeniu 22000 expa).

Jak wejść do TMQ zostało opisane w innym temacie: http://dbmmo.net/showthread.php?tid=10 Gdy wejdziemy do TMQ to nie będzie już możliwości dodania nowego członka do party, tak samo jeśli ktoś wyjdzie lub dostanie DC w czasie wykonywania TMQ to nie ma możliwości dołączyć z powrotem do party. Jeśli w czasie wykonywania TMQ ktoś padnie to można go podnieść (kulka do resania kogoś lub skill do resania helera), lecz jeśli wszyscy członkowie party zostaną zabici to TMQ w tej chwili się kończy.

Do tej pory w grze jest dostępnych siedem różnych TMQ:

TMQ1 = TMQ 1-1
TMQ2 = TMQ 1-2
TMQ3 = TMQ 1-3
TMQ4 = TMQ 1-4
TMQ5 = TMQ 2-1
TMQ6 = TMQ 2-2
TMQ7 = TMQ 2-3

W każdym z nich czeka nas inne wyzwanie postawione nam przez Trunksa. Dodatkowo w większości TMQ są do wyboru poziomy trudności (Easy, Normal, Hard). Im wyższy poziom trudności tym większa szansa, że z bossa poleci legendarny item. Pokrótce postaram się opisać każde TMQ.


----------------------------------------------------------------------------------------------
TMQ 1
----------------------------------------------------------------------------------------------


Lokalizacja:
[Obrazek: lok_tmq1.png]
Wymagany lvl: 25

Poziomy trudności:
- Easy
- Normal
- Hard

Opis:

Przenosimy się do roku 761 na planetę Ziemię w miejsce gdzie ma wylądować kapsuła kosmiczna z Raditzem na pokładzie. Na samym początku musimy zabić dwa moby, które zaznaczyłem na czerwono na grafice u dołu.
[Obrazek: op_tmq1_1.png]
Gdy ich pokonamy idziemy do bramy gdzie znajduje się check point. Następnie pojawi się przerywnik w postaci filmiku, na którym zobaczmy jak Raditz ląduje na Ziemi. Po filmiku dostaniemy questa na zabicie danej ilości przeciwników (0/3 i 0/8), na których natkniemy się po drodze.
[Obrazek: op_tmq1_2.png]
Po wykonaniu powyższego questa bierzemy kolejnego od Trunksa.
[Obrazek: op_tmq1_3.png]
Będzie on składał się z dwóch części: w pierwszej musimy zabić 0/3 moby zaznaczone na mini-radarze i będziemy mieli na to określony limit czasowy (4 min), a w drugiej części musimy zabić 0/19 i 0/2 mobów zaznaczonych na mini-radarze (już bez limitu czasowego).
[Obrazek: op_tmq1_4.png]
Następnie czeka nas rozbrojenie bomby na środku drogi. Niby nic trudnego, ale jeśli jakiś mobek nas zaczepi to przerywa casta rozbrajania bomby, a trwa on coś kolo 10 sekund. Oczywiście na rozbrojenie bomby mamy określony limit czasu (3 min) i jeśli nam się nie uda jej rozbroić w tym czasie to mamy fail TMQ. Tak więc najlepiej, aby tank zebrał wszystkie moby na siebie, a inna osoba z party w tym czasie rozbrajała bombę.
[Obrazek: op_tmq1_5.png]
Po rozbrojeniu bomby dostajemy questa na wyeliminowanie mobów (0/9, 0/3), które znajdują się w trzech grupkach przed nami. Po zabiciu ich możemy udać się do bossa.
[Obrazek: op_tmq1_6.png]
Zanim jednak się do niego udamy zalecam po drodze wziąć bufa od robota. Daje on jeden z losowych buffów (czasem może dać debuffa), które możemy wymieniać na inne jeśli mamy bilety które zaznaczyłem na czerwono.
[Obrazek: op_tmq1_7.png]
Na samym końcu czeka nas boss, który wygląda jak android i ma on w obstawie 3 moby (supery). Zalecam na początku zabić obstawę aby nam nie przeszkadzała, a na koniec zostawić androida. Boss oprócz tego, że ma 59570 LP (na poziomie hard), używa fizycznych ataków podstawowych, rzuca dosyć denerwującego debuffa AoE który trwa 21 sekund i przez ten czas mamy ma sobie stuna i krwawienie w wysokości 400. Dlatego radze aby tank trzymał bossa w jednym miejscu a reszta drużyny oddalona od bossa biła go z dystansu tak aby nie dostać debufa.
[Obrazek: op_tmq1_8.png]

[Obrazek: op_tmq1_9.png]
Gdy pokonamy bossa pojawi się kolejny przerywnik filmowy, w którym pojawia się Raditz w miejscu gdzie zabiliśmy bossa, a następnie odlatuje.
[Obrazek: op_tmq1_10.png]
Z tego bossa zawsze wypadają dwa itemy (pewnie dlatego, że to jedyny boss na tym TMQ): jeden to armor, a drugi to sub-weapon, oba itemy są na 25 lvl (bind).
[Obrazek: op_tmq1_11.png]
Na sam koniec gadamy z Trunksem i dostajemy 5396 expa (na poziomie hard) za przejście TMQ1.
[Obrazek: op_tmq1_12.png]

Video z przykładowym przejściem TMQ 1:
W przygotowaniu


----------------------------------------------------------------------------------------------
TMQ 2
----------------------------------------------------------------------------------------------


Lokalizacja:
[Obrazek: lok_tmq2.png]
Wymagany lvl: 33

Poziomy trudności:
- Easy
- Normal
- Hard

Opis:

Rok 761, planeta Ziemia, lądujemy na małej wysepce nieopodal wyspy Genialnego Żółwia (Kame Hause). Na samym początku płyniemy przez wodę w kierunku check pointa, który znajduje się właśnie na wyspie Kame House.
[Obrazek: op_tmq2_1.png]

[Obrazek: op_tmq2_2.png]
Po dopłynięciu w docelowe miejsce następuje przerywnik filmowy, na którym widzimy jak na wyspie Genialnego Żółwia pojawią się Piccolo i Goku, a następnie przylatują nieznani kosmici z agresywnym nastawieniem.
[Obrazek: op_tmq2_3.png]
Naszym pierwszym zadaniem będzie pomoc dla Piccolo i Goku w zabiciu kosmitów.
[Obrazek: op_tmq2_4.png]
Gdy uporamy się z nieprzyjaciółmi, Piccolo i Goku odlatują, a przed nami pojawia się Trunks z kolejnym zadaniem. Po rozmowie z nim wskakujemy na łódź podwodną która znajduje się przed nami.
[Obrazek: op_tmq2_5.png]
Łódź transportuje nas do podmorskiej jaskini, w której na samym początku czeka nas quest na pozbycie się przeciwników (0/5, 0/1 i 0/4).
[Obrazek: op_tmq2_6.png]
Po zabiciu ich dostajemy kolejnego questa. Tym razem musimy znaleźć w labiryncie i zabić 0/8 małych robocików. Zadanie utrudnia nam limit czasowy (7 min) i fakt, że roboty nie stoją w miejscu, ale cały czas poruszają się po labiryncie. Do labiryntu są trzy wejście, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest podzielić się na trzy grupy, każda grupa wchodzi innym wejściem i szuka robotów do unicestwienia.
[Obrazek: op_tmq2_7.png]
Po wykonaniu questa zbieramy się pod bramą, za którą znajduje się check point. Gdy wszyscy członkowie party będą w tym miejscu można wejść do środka (UWAGA: po tym jak wejdziemy na check point pojawia się boss, a brama do komnaty zostaje zamknięta i jeśli ktoś nie wszedł do komnaty przed jej zamknięciem to musi czekać aż reszta party upora się z bossem).
[Obrazek: op_tmq2_8.png]
Przyszedł czas na pierwszego bossa na tym TMQ. Boss w obstawie ma sporą grupkę mobów, których trzeba się pozbyć. Gdy wyczyścimy obstawę bierzemy się wtedy za bossa. Wyglądem jest on niema identyczny ja ten z TMQ1, posiada on 92512 LP (na poziomie hard), używa fizycznych ataków podstawowych, rzuca debuffa ze stunem i krwawieniem 481 który trwa 21 sekund, używa KD (obalenie), rzuca na siebie buffa zwiększającego LP i atak fizyczny, a także leczy się co jakiś czas. Z bossa wypada armor na 33 lvl (bind).
[Obrazek: op_tmq2_9.png]

[Obrazek: op_tmq2_10.png]

[Obrazek: op_tmq2_10_a.png]
Po pokonaniu bossa gadamy z Truksem, który przenosi nas w kolejną lokację.
[Obrazek: op_tmq2_11.png]
Pojawiamy się w miejscu znanym nam z TMQ1 (w tym miejscu walczyliśmy z bossem). Biegniemy przed siebie aby pomóc kolejny raz naszym bohaterom (Piccolo i Goku), którzy prowadzą walkę z kosmitami. Po zabiciu wszystkich wrogów idziemy porozmawiać z Trunksem.
[Obrazek: op_tmq2_12.png]

[Obrazek: op_tmq2_13.png]

[Obrazek: op_tmq2_14.png]
Idziemu w kierunku, który wskazuje nam strzałka, po drodze natkniemy się na grupkę mobów i będziemy mieli zadanie aby jednego z nich wyeliminować (UWAGA: nie można zabić moba dopóki nie dostaniemy na niego questa). Dochodzimy do miejsca lądowania kapsuły Raditza, po czym następuje przerywnik filmowy w którym widzimy jak Goku i Piccolo przygotowują się do walki z wrogiem. Piccolo musi naładować swój atak, a Goku w tym czasie musi zająć Raditza. Naszym zadaniem jest pomoc Goku w tym aby przez czas kiedy Piccolo ładuje swój atak zatrzymać Raditza. Jest on ostatnim bossem na tym TMQ. Posiada on 91728 LP (na poziomie hard), używa fizycznych i energetyczne (na przemian) ataków podstawowych, rzuca stuna (singiel target) który trwa 11 sekund, a także KD (obalenie). Kiedy zredukujemy jego punkty LP do zera pojawia się kolejny filmik, na którym Goku przytrzymuje wroga, a Piccolo przeszywa ich swoim atakiem.
[Obrazek: op_tmq2_15.png]

[Obrazek: op_tmq2_16.png]

[Obrazek: op_tmq2_17.png]

[Obrazek: op_tmq2_18.png]

[Obrazek: op_tmq2_19.png]
Następnie zostajemy przeniesieni pod nasz statek gdzie czeka na nas Trunks, a także kapsuła, w której znajduje się item (sub-weapon na 33 lvl (bind)). Rozmawiamy z Trunksem i dostajemy 10391 expa (na poziomie hard).
[Obrazek: op_tmq2_20.png]

Video z przykładowym przejściem TMQ 2:

----------------------------------------------------------------------------------------------
TMQ 3
----------------------------------------------------------------------------------------------


Lokalizacja:
[Obrazek: lok_tmq3.png]
Wymagany lvl: 41

Poziomy trudności:
- Easy
- Normal
- Hard

Opis:

Przenosimy się do 761 roku w bliżej nie określone miejsce na Ziemi. TMQ3 wita nas filmikiem, na którym możemy zaobserwować Bardocka który ma na twarzy dziwną maskę i wydaje polecenia wrogim nam kosmitom.
[Obrazek: op_tmq3_1.png]
Naszym pierwszym zadaniem jest zabicie określonej ilości mobów w czasie 6 minut. Przeciwnicy znajdują się w czterech grupach (obozach) na które natrafimy po drodze.
[Obrazek: op_tmq3_2.png]

[Obrazek: op_tmq3_3.png]
Po wykonaniu questa i dotarciu do check pointa następuje kolejny filmik, na którym Piccolo przylatuje trzymając w ręku małego Gohana.
[Obrazek: op_tmq3_4.png]
Następnie udajemy się porozmawiać z Trunksem, który zleci nam kolejne zadanie na wyeliminowanie 10 dinozaurów, na które natkniemy się po drodze.
[Obrazek: op_tmq3_5.png]

[Obrazek: op_tmq3_6.png]
Gdy się uporamy z mobami idziemy porozmawiać z Trunksem, który dam nam kolejnego questa na pozbycie się mobów.
[Obrazek: op_tmq3_7.png]

[Obrazek: op_tmq3_8.png]

[Obrazek: op_tmq3_9.png]
Następnie kolejny raz rozmawiamy z Trunksem i dostajemy kolejnego questa. Tym razem naszym zadaniem jest zabranie jaja dinozaura, które znajduje się w jaskini. Gdy tam dotrzemy i weźmiemy jajko obudzi się dinozaur, który będzie agresywnie nastawiony do nas (no bo przecież podpieprzyliśmy mu jajko XD). Nie należny się z nim bić bo ma bardzo (ale to bardzo) dużo LP i defa. Tak więc należny uciec od niego w kierunku check pointa.
[Obrazek: op_tmq3_10.png]

[Obrazek: op_tmq3_11.png]
Gdy już dostarczymy jajko w docelowe miejsce udajemy się do Trunksa, który ma dla nas następnego questa na zabicie dość dużej ilości przeciwników. Zeskakujemy po skałach na dół gdzie czekają na nas nasze przyszłe ofiary. Moby, które na nas czekają na polanie to nie wszystkie, które musimy zabić, reszta będzie przychodzić w grupach z rożnych stron.
[Obrazek: op_tmq3_12.png]

[Obrazek: op_tmq3_13.png]

[Obrazek: op_tmq3_14.png]

[Obrazek: op_tmq3_15.png]
Po wyeliminowaniu przeciwników pojawiają się boss i ultras (wyglądają jak androidy). Ultras posiada 130082 LP (na poziomie hard), a boss 137592 LP (na poziomie hard), obaj używają fizycznych ataków podstawowych, obaj używają KD (obalenie), obaj rzucają debuffa ze stunem i krwawieniem 622 na czas 21 sekund, dodatkowo boss posiada skill leczenia się co jakiś czas. Z przeciwników dropią armory i sub-weapony na 41 lvl (bind).
[Obrazek: op_tmq3_16.png]

[Obrazek: op_tmq3_17.png]

[Obrazek: op_tmq3_18.png]

[Obrazek: op_tmq3_19.png]
Gdy pokonamy przeciwników udajemy się na rozmowę z Trunksem, który przenosi nas w kolejną lokację.
[Obrazek: op_tmq3_20.png]
Po dotarciu do niej czeka na nas przerywnik filmowy, na którym Bardock kombinuje coś z robotem. Następnie idziemy w stronę check pointa.
[Obrazek: op_tmq3_21.png]

[Obrazek: op_tmq3_22.png]
Kiedy dotrzemy w docelowe miejsce pojawia się kolejny filmik, na którym widzimy jak Gohan zmienia się w Ozaru. Po filmiku przed nami pojawia się boss w postaci Bardocka. Posiada on 156290 LP (na poziomie hard), używa fizycznych ataków podstawowych, używa KD (obalenia), co jakiś czas używa skilla energetycznego o dość sporym DMG i rzuca stuna, który trwa 16 sekund. Z bossa dropią armory na 41 lvl (bind).
[Obrazek: op_tmq3_23.png]

[Obrazek: op_tmq3_24.png]

[Obrazek: op_tmq3_25.png]
Po zredukowaniu punktów LP Bardocka do zera pojawia się filmik na którym przeciwnik ucieka.
[Obrazek: op_tmq3_26.png]
Teraz przyszła kolej na następnego bossa którym jest Gohan w formie Ozaru. Obok niego kręci się robocik, którego trzeba wyeliminować. Następnie bierzemy się za bossa. Posiada on 146525 LP (na poziomie hard), używa fizycznych ataków podstawowych, używa KD (obalenie), rzuca feera (strach) który trwa 10 sekund i rzuca buffa na siebie na zwiększenie defa. Dodatkowo utrudnieniem jest limit czasowy 7 minut. Z bossa dropią sub-weapony na 41 lvl.
[Obrazek: op_tmq3_27.png]

[Obrazek: op_tmq3_28.png]

[Obrazek: op_tmq3_29.png]
Po pokonaniu bossa pojawia się filmik, na którym Piccolo wysadza księżyc. Idziemy do Trunksa i dostajemy 17219 expa (na poziomie hard) za wykonanie TMQ3.
[Obrazek: op_tmq3_30.png]

[Obrazek: op_tmq3_31.png]

Video z przykładowym przejściem TMQ 3:
W przygotowaniu


----------------------------------------------------------------------------------------------
TMQ 4
----------------------------------------------------------------------------------------------


Lokalizacja:
[Obrazek: lok_tmq4.png]
Wymagany lvl: 47

Poziomy trudności:
- Easy
- Normal

Opis:

Rok 762, planeta Ziemia, lądujemy w miejscu gdzie toczy się walka miedzy Drużyna Z (Piccolo, Gohan, Krilin, Tenshinhan, Chiaotzu i Yamcha), a Sayanami (Vegeta i Nappa).
[Obrazek: op_tmq4_1.png]
Idziemy w stronę check pointa. Po dotarciu do niego czeka nas walka z Nappą. Boss posiada 153500 LP (na poziomie normal), używa fizycznych ataków podstawowych i wrzuca sobie buffa na zwiększenie ataku fizycznego i deffa fizycznego (nie ma jakiś szczególnych umiejętności). Z bossa dropią sub-weapony na 47 lvl (bind).
[Obrazek: op_tmq4_2.png]

[Obrazek: op_tmq4_3.png]

[Obrazek: op_tmq4_4.png]
Kiedy pokonamy Nappe następuje przerywnik filmowy, na którym widzimy jak Goku przybywa na miejsce walki. Po filmiku idziemy porozmawiać z Trunksem.
[Obrazek: op_tmq4_5.png]

[Obrazek: op_tmq4_6.png]
Idziemy w stronę check pointa. Po dotarciu do niego czeka nas kolejny filmik, na którym widzimy walkę Goku vs Vegeta. Następnie dostajemy questa czasowego (9 minut), w którym musimy zniszczyć 0/6 maszyn (przypominają wglądem lodówkę XD), które są połączone z dziwnym generatorem. "Lodówki" mają w obstawie mobki, które będą nas atakować. Po wykonaniu questa idziemy porozmawiać z Trunksem.
[Obrazek: op_tmq4_7.png]

[Obrazek: op_tmq4_8.png]

[Obrazek: op_tmq4_9.png]
Od Trunksa dostajemy zadanie, aby pomóc Krilinowi i Gohanowi. Są oni atakowani przez moby, których musimy się pozbyć.
[Obrazek: op_tmq4_10.png]

[Obrazek: op_tmq4_11.png]
Gdy wyeliminujemy wszystkich przeciwników następuje przerywnik filmowy, na którym Vegeta zmienił się w Ozaru. Jest on naszym kolejny przeciwnikiem. Boss posiada 153500 LP (na poziomie normal), używa fizycznych ataków podstawowych, rzuca stuna AoE, który twa około 18 sekund, a także używa KD (obalenie). Kiedy zredukujemy LP przeciwnika do zera następuje filmik na którym widzimy jak Yajirobe odcina ogon Ozaru. Z bossa dropią sub-weapony na 47 lvl (bind).
[Obrazek: op_tmq4_12.png]

[Obrazek: op_tmq4_13.png]

[Obrazek: op_tmq4_14.png]

[Obrazek: op_tmq4_15.png]

[Obrazek: op_tmq4_16.png]
Po filmiku pojawia się Vegeta w normalnej formie, którego musimy pokonać. Boss posiada 163730 LP (na poziomie normal), używa fizycznych ataków podstawowych, rzuca stuna, który trwa około 12 sekund. Z bossa dropią armory na 47 lvl (bind).
[Obrazek: op_tmq4_17.png]

[Obrazek: op_tmq4_18.png]
Gdy się uporamy z Vegetą idziemy do check pointa, a tam czeka na nas kolejny bossy, tym razem jest nim Bardock, który ma na twarzy dziwną maskę. Boss posiada 163730 LP (na poziomie normal), używa energetycznych ataków podstawowych, rzuca stuna, który trwa około 18 sekund, używa KD (obalenie), rzuca na siebie buffa na atak energetyczny i szybkość ataku. Z bossa dropią armory na 47 lvl (bind).
[Obrazek: op_tmq4_19.png]

[Obrazek: op_tmq4_20.png]

[Obrazek: op_tmq4_21.png]

[Obrazek: op_tmq4_22.png]
Gdy pokonamy przeciwnika idziemy porozmawiać z Trunksem. Następnie pojawia się filmik, na którym Trunks zostaje zaatakowany przez Mire. Jest on ostatnim bossem na tym TMQ. Posiada on 144144 LP (na poziomie normal), używa energetycznych ataków podstawowych, używa KD (obalenie), a także rzuca na siebie buffa na atak energetyczny i szybkość ataku. Z bossa dropią armory na 47 lvl (bind).
[Obrazek: op_tmq4_23.png]

[Obrazek: op_tmq4_24.png]

[Obrazek: op_tmq4_25.png]

[Obrazek: op_tmq4_26.png]
Po pokonaniu go Mira ucieka. My udajemy się do Trunksa i dostajemy w nagrodę 22514 expa (na poziomie normal) za przejście TMQ4.
[Obrazek: op_tmq4_27.png]

[Obrazek: op_tmq4_28.png]

Video z przykładowym przejściem TMQ 4:
W przygotowaniu


----------------------------------------------------------------------------------------------
TMQ 5
----------------------------------------------------------------------------------------------


Lokalizacja:
[Obrazek: lok_tmq5.png]
Wymagany lvl: 49

Poziomy trudności:
- Normal
- Hard

Opis:

Przenosimy się do roku 762 na planetę Namek. TMQ zaczyna się od filmiku na którym Freezer ze swoją armią napadają na jedną z nameczańskich wiosek, na skale zajściu przyglądają się Krilin i Gohan, a z jeszcze z wyższej wysokości zajście obserwuje Towa.
[Obrazek: op_tmq5_1.png]
Po filmiku idziemy za Trunksem, po drodze pokonując hordy mobów (UWAGA1: niektóre z nich rzucają stuna; UWAGA2: należy nie ociągać się z wybijaniem przeciwników, bo jeśli Trunks zginie to mamy fail TMQ; UWAGA3: niektóre z nich rzucają stuna i krwawienie).
[Obrazek: op_tmq5_2.png]

[Obrazek: op_tmq5_3.png]

[Obrazek: op_tmq5_4.png]
Po wyeliminowaniu mobów wyświetla się krótki przerywnik na którym widzimy Towe, a następnie czeka nas walka z bossem, którym jest Kiwi. Boss posiada 182831 LP (na poziomie hard), używa fizycznych ataków podstawowych, rzuca confuse (oszołomienie) i rzuca na siebie buffy na zwiększenie ataku fizycznego (UWAGA: jeśli będziemy długo bić bossa to wrzuci on na siebie tyle buffów na atak, że będzie miał on nas na hita). Z bossa drobią armory lub sub-weapony (losowo) na 49 lvl (bind).
[Obrazek: op_tmq5_5.png]

[Obrazek: op_tmq5_6.png]

[Obrazek: op_tmq5_7.png]
Kiedy pozbędziemy się Kiwi`ego idziemy dalej i zabijamy grupkę mobów przed nami. Następnie widzimy filmik na którym walczy Vegeta vs Dodoria. Po filmiku czeka nas walka właśnie z Dodorią, ale zanim będziemy się z nim bić trzeba wyczyścić teren z mobów które chodzą koło niego (UWAGA: niektóre moby rzucają stuna i krwawienie).
[Obrazek: op_tmq5_8.png]

[Obrazek: op_tmq5_9.png]

[Obrazek: op_tmq5_10.png]
Kiedy już wyczyścimy teren bierzemy się za Dodorię. Boss posiada 192417 LP (na poziomie hard), używa magicznych ataków podstawowych, używa KD (obalenie). Dodatkowo wokoło niego respią się kulki supery które castują skilla który zadaje duży DMG AoE i rzucają podpalenie AoE, dlatego najlepiej aby jedna osoba z party wybijała te kulki kiedy się tylko pojawią. Z bossa dropia armory lub sub-weapony (losowo) na 49 lvl (bind). Po zabiciu bossa udajemy się porozmawiać z Trunksem który przenosi nas do kolejnej lokacji.
[Obrazek: op_tmq5_11.png]

[Obrazek: op_tmq5_12.png]
W nowej lokacji dostajemy questa na pozbieranie smoczych kul które są porozrzucane na terenie gdzie znajdują się moby. Tak więc musimy pozbyć się przeciwników aby zebrać kule. Na wykonanie questa mamy 20 minut. Radzę moby zbierać za drzewa i tam je zabijać (UWAGA: niektóre z mobów rzucają stuna i krwawienie).
[Obrazek: op_tmq5_13.png]

[Obrazek: op_tmq5_14.png]
Gdy już zbierzemy wszystkie kule transportujemy je do miejsca wskazanego przez check point. Następnie wracamy w miejsce z którego zaczynaliśmy tego questa (znajduje się tam check point). Idziemy w stronę kolejnego check pointa, po drodze eliminując przeciwników którzy nam przeszkadzają. Wskakujemy do wody i płyniemy w stronę miejsca docelowego.
[Obrazek: op_tmq5_15.png]

[Obrazek: op_tmq5_16.png]

[Obrazek: op_tmq5_17.png]

[Obrazek: op_tmq5_18.png]
Po dotarciu do wyznaczonego miejsca następuje przerywnik filmowy na który Vegeta walczy z Zarbonem. Zarbon jest naszym ostatnim przeciwnikiem na TMQ5. Na początku jest w normalnej formie, jednak gdy zredukujemy mu znaczną ilość LP zmienia swoją formę. Zarbon w drugiej formie posiada 249315 LP (na poziomie hard), używa fizycznych ataków podstawowych, używa KD, rzuca feera (strach), rzuca krwawienie i rzuca na siebie buffy na atak fizyczny (UWAGA: jeśli będziemy długo bić bossa to wrzuci on na siebie tyle buffów na zwiększenie ataku fizycznego, że będzie miał on nas na hita). Z bossa dropią armory lub sub-weapony (losowo) na 49 lvl (bind).
[Obrazek: op_tmq5_19.png]

[Obrazek: op_tmq5_20.png]

[Obrazek: op_tmq5_21.png]

[Obrazek: op_tmq5_22.png]

[Obrazek: op_tmq5_23.png]
Po zabiciu bossa rozmawiamy z Trunksem i dostajemy w nagrodę 22626 expa (na poziomie hard) za wykonanie TMQ5.
[Obrazek: op_tmq5_24.png]

Video z przykładowym przejściem TMQ 5:

----------------------------------------------------------------------------------------------
TMQ 6
----------------------------------------------------------------------------------------------


Lokalizacja:
[Obrazek: lok_tmq6.png]
Wymagany lvl: 52

Poziomy trudności:
- Normal
- Hard

Opis:

Kolejny raz przenosimy się do roku 762 na Namek. Na filmiku widzimy jak na planecie ląduje specjalna grupa Freeza - Tokusentai. Na początku czeka nas spora grupa przeciwników do zabicia (UWAGA: niektóre z nich rzucają stuna). Gdy się z nimi uporamy idziemy w stronę check pointu.
[Obrazek: op_tmq6_1.png]

[Obrazek: op_tmq6_2.png]

[Obrazek: op_tmq6_4.png]
Po dotarciu do niego następuje przerywniki filmowy na którym Vegeta walczy z Recoome`m. Właśnie Recoome będzie naszym pierwszym bossem na tym TMQ. Posiada on 222521 LP (na poziomie hard), używa fizycznych ataków podstawowych, używa obszarowe KD (obalenie), rzuca krwawienie w wysokości 556 na 13 sekund, rzuca na przemian na siebie raz buffa na 600% zwiększenia obrony magicznej, drugi raz 600% zwiększenia obrony fizycznej. Z bossa dropią armory lub sub-weapony (losowo) na 52 lvl (bind).
[Obrazek: op_tmq6_3.png]

[Obrazek: op_tmq6_5.png]

[Obrazek: op_tmq6_6.png]

[Obrazek: op_tmq6_7.png]

[Obrazek: op_tmq6_8.png]
Gdy pokonamy Recoome`a pojawia się filmik na którym Trunks podlatuje do Towy gotowy do walki, niestety kobieta znika. My podążamy do kolejnego check pointu, musimy przepłynąć przez wodę.
[Obrazek: op_tmq6_9.png]

[Obrazek: op_tmq6_10.png]
Gdy do niego dotrzmy następuje kolejny filmik na którym tym razem walczy Goku z dwoma oponentami, Burter`em i Jeice`sem. My dostajemy questa na pozbycie się wrogów (0/3, 0/9, 0/10) którzy atakują małe żaby (UWAGA: niektóre moby rzucają stuna i krwawienie).
[Obrazek: op_tmq6_11.png]

[Obrazek: op_tmq6_12.png]

[Obrazek: op_tmq6_13.png]
Po wykonaniu questa na filmiku widzimy jak Bardock ratuje Trunksa, którego zabić chciał jeden z nieprzyjaciół. Następnie udajemy się w stronę chcek pointa, po drodze eliminując wrogów.
[Obrazek: op_tmq6_14.png]

[Obrazek: op_tmq6_15.png]

[Obrazek: op_tmq6_16.png]
Po dotarciu do miejsca docelowego zabijamy grupę mobów i czeka nas walka z kolejnym bossem (a nawet z bossami). Jest nim Ginyu w ciele Goku. Posiada on 240712 LP (na poziomie hard), używa fizycznych ataków podstawowych, rzuca krwawienie w wysokości 395 na 13 sekund, rzuca na siebie buffa na 30% zwiększenia szybkości poruszania się. W trakcie gdy bijemy się z Ginyu pojawia się drugi boss którym jest Jeice. Posiada on 141362 LP, używa fizycznych ataków podstawowych, rzuca stuna, ponadto ma bardzo dużo deffa dlatego jest prawie nie do ubicia. Wystarczy, że pokonamy Ginyu, a Jeice zniknie. Z bossa dropią sub-weapony na 52 lvl (bind).
[Obrazek: op_tmq6_17.png]

[Obrazek: op_tmq6_18.png]

[Obrazek: op_tmq6_19.png]

[Obrazek: op_tmq6_20.png]

[Obrazek: op_tmq6_21.png]
Następnie udajemy się w stronę check pointu i po dotarciu do niego dostajemy questa na zabicie mobów (0/2, 0/3, 0/8) (UWGA: nietórzy z przeciwników rzucają stuna i krwawienie). Gdy się ich pozbędziemy udajemy się w kierunku kolejnego check pointa.
[Obrazek: op_tmq6_22.png]

[Obrazek: op_tmq6_23.png]
Po dotarciu do niego widzimy Towę która wysyła przeciwko nam gigantyczną żabę. Boss posiada 299460 LP (na poziomie hard), używa energetycznych ataków podstawowych, używa KD (obalenie), rzuca zamianę w kamień na czas 11 sekund, rzuca confuse (oszołomienie) na czas 6 sekund. Dodatkowo co jakiś czas wokoło bossa pojawiają się mniejsze żaby (supery), które oprócz podstawowych ataków rzucają jeszcze ból brzucha 104 na czas 42 sekundy. Z bossa dropią armory na 52 lvl (bind).
[Obrazek: op_tmq6_24.png]

[Obrazek: op_tmq6_25.png]

[Obrazek: op_tmq6_26.png]

[Obrazek: op_tmq6_27.png]

[Obrazek: op_tmq6_28.png]
Po pokonaniu bossa przez chwilę widzimy Towę, która zaraz znika. Następnie udajemy się do Trunksa i dostajemy w nagrodę 30990 expa (na poziomie hard) za przejście TMQ6.
[Obrazek: op_tmq6_29.png]

[Obrazek: op_tmq6_30.png]

Video z przykładowym przejściem TMQ 6:

----------------------------------------------------------------------------------------------
TMQ 7
----------------------------------------------------------------------------------------------


Lokalizacja:
[Obrazek: lok_tmq7.png]
Wymagany lvl: 58

Poziomy trudności:
- Normal

Opis:

Rok 762, nasz statek ląduje na planecie Namek. TMQ7 wita nas krótkim filmikiem na którym widać skaczącego Ginyu z umysłem żaby.
[Obrazek: op_tmq7_1.png]
Po tym dość humorystycznym wstępie zaczynamy TMQ. Pierwsze nasze zadanie to pozbycie się mobów (UWAGA: niektóre z nich rzucają stuna i krwawienie) które pojawiają się przed nami (0/4, 0/3 i 0/3).
[Obrazek: op_tmq7_2.png]

[Obrazek: op_tmq7_2va.png]
Gdy się z nimi uporamy następuje przerywnik filmowy na który widzimy walkę Naila z Freezem.
[Obrazek: op_tmq7_3.png]
Następnie dostajemy questa na zabicie kolejnej partii mobów (UWAGA: niektóre z nich rzucają stuna i krwawienie).
[Obrazek: op_tmq7_4.png]
Po wykonaniu questa przyszedł czas na pierwszego bossa na tym TMQ którym jest Burter. Ma on 187250 LP (na poziomie normal), uzywa fizycznych ataków podstawowych, rzuca stuna AoE (obszarowego) co jakiś czas (denerwujące bo przerywa casta). Dodatkowo ma on w obstawie 4 supery, które nie zadają nam żadnego DMG, ale za to co jakiś czas leczą one bossa, a także same siebie, tak więc dobrze jest się ich szybko pozbyć. Z bossa dropią armory na 58 lvl (fizyczny def dla majinów, a energetyczny dla humanów) (bind).
[Obrazek: op_tmq7_5.png]

[Obrazek: op_tmq7_6.png]
Kiedy już unicestwimy wroga następuje kolejny przerywnik filmowy. Tym razem widzimy jak Towa wysysa do specjalnego pojemnika krew z Naila.
[Obrazek: op_tmq7_6_a.png]
Udajemy się do Trunksa i każdy członek party musi z nim porozmawiać. Przenosi on nas do kolejnej lokacji.
[Obrazek: op_tmq7_7.png]
W nowej lokacji dostajemy kolejnego questa na zabicie danej ilości przeciwników (0/9, 0/5, i 0/4). Jeśli robimy to w tradycyjnym party (taki gdzie używamy ataków AoE np. ataki Turtla) wtedy najlepiej aby tank poszedł na wprost i zebrał grupkę mobów w jednym miejscu (np. za drzewo na grafice u dołu), a reszta party poszła na lewo (aby nie zlurować na siebie mobów) i czekała na tanka. Gdy tank przybiegnie w dane miejsce wtedy reszta party może atakować przeciwników (UWAGA: niektóre z mobów rzucają stuna, krwawienie i KD).
[Obrazek: op_tmq7_8.png]

[Obrazek: op_tmq7_9.png]

[Obrazek: op_tmq7_10.png]
Kolejną grupę mobów polecam zebrać w miejsce pokazane na grafice u dołu.
[Obrazek: op_tmq7_11.png]
Resztę przeciwników można wybić na otwartej przestrzeni.
[Obrazek: op_tmq7_12.png]
Po wykonaniu zadania wskakujemy na statek Freeza i udajemy się do check piointa.
[Obrazek: op_tmq7_13.png]
Teraz jesteśmy w środku statku, standardowo już czeka nas tam questa na zabicie przeciwników (0/7 i 0/7) (UWAGA: niektóre z nich rzucają stuna i krwawienie).
[Obrazek: op_tmq7_14.png]

[Obrazek: op_tmq7_15.png]
Następnie bierzemy check pointa i pojawia się przed nami kolejny boss. Jest nim Gerudo (Guldo), który ma 243425 LP (na poziomie normal), używa on podstawowych ataków energetycznych, rzuca na całe party co jakiś czas parala na czas 6 sekund i ból brzucha na czas 20 sekund o mocy 662. W obstawie ma on 2 supery. Z tego bossa dropią armory na 58 lvl (z fizycznym defem dla humanów i energetycznym dla majinów) (bind).
[Obrazek: op_tmq7_16.png]

[Obrazek: op_tmq7_17.png]

[Obrazek: op_tmq7_17va.png]

[Obrazek: op_tmq7_17vb.png]
Po zabiciu bossa udajemy się do wyjścia, tą samą drogą którą tu przyszliśmy. Następnie gadamy z Trunksem i przenosi on nas do następnej lokacji.
[Obrazek: op_tmq7_18.png]
Udajemy się w stronę wejścia do jaskini (UWAGA: z reguły gdy moby się na nas/na tanka zagrują następuje przerywnik filmowy i radze wtedy aby wszyscy z party go przerwali, bo w czasie filmiku moby atakują nas) i eliminujemy po drodze przeszkody w formie mobów (UWAGA: niektóre z nich rzucają stuna i krwawienie).
[Obrazek: op_tmq7_19.png]

[Obrazek: op_tmq7_20.png]
W jaskini czeka nas kolejna porcja mobów których musimy się pozbyć. Zwracam uwagę na moby które zaznaczyłem na czerwono (majinki), ponieważ rzucają one skill locka (blokada skilli) na całe party, dlatego najlepiej na początku je wyeliminować.
[Obrazek: op_tmq7_21.png]
Gdy wyczyścimy jaskinie z mobów przychodzi czas na kolejnego bossa (tym razem nie jest to postać z anime/mangi) który wygląda ja przerośnięty jaszczur który trzyma w rękach odcięty ogon Freeza (wtf). Boss posiada 374500 LP (na poziomie normal), używa podstawowych ataków fizycznych, castuje co jakiś czas atak o dużym DMG, stunuje przeciwnika (singiel target), a także wrzuca on na siebie buffy na zwiększenie ataku fizycznego (UWAGA: jeśli będziemy długo bić bossa to wrzuci on na siebie tyle buffów na atak, że będzie miał on nas na hita). Z bossa dropią sub-weapony na 58 lvl (bind).
[Obrazek: op_tmq7_22.png]

[Obrazek: op_tmq7_23.png]

[Obrazek: op_tmq7_24.png]
Następnie wychodzimy z jaskini, a tam czeka na nas kolejna grupa mobów do zabicia (nie jest to konieczne, bo możemy na dashu uciec od niech w stronę check pointa, a moby znikną).
[Obrazek: op_tmq7_25.png]
Dotarliśmy do ostatniego bossa na tym TMQ, którym jest Ginyu z umysłem żaby. Boss posiada 393120 LP (na poziomie normal), używa energetycznych ataków podstawowych, ponadto co jakiś czas używa on dość mocnego skilla AoE, a także wrzuca na siebie buffy zwiększające jego atak i obronę (przy czym zwiększa swój rozmiar) (UWAGA: jeśli będziemy długo bić bossa to wrzuci on na siebie tyle buffów na atak, że będzie miał on nas na hita). Dodatkowym utrudnieniem są pojawiające się wieżyczki które rzucają na nas różnego rodzaju debuffy (np. skill lock, zamiana w kamień). Radze gdy tylko taka wieżyczka się pojawi to jak najszybciej trzeba się jej pozbyć. Z bossa dropią sub-weapony na 58 lvl (bind).
[Obrazek: op_tmq7_26.png]

[Obrazek: op_tmq7_27.png]

[Obrazek: op_tmq7_28.png]

[Obrazek: op_tmq7_29.png]

[Obrazek: op_tmq7_30.png]
Gdy wyeliminujemy bossa idziemy porozmawiać z Trunksem i czekamy na 38006 expa (na poziomie normal) za przejście TMQ7. Na samym końcu widzimy filmik na którym walczą Freezer z Vegetą, a następnie na Namek pojawia się Goku.
[Obrazek: op_tmq7_31.png]

[Obrazek: op_tmq7_32.png]

Video z przykładowym przejściem TMQ 7:

----------------------------------------------------------------------------------------------

Uwaga: czas debuffów i ich moc może się różnic od tego podanego w opisach ponieważ nie każdy ma identyczne EQ.

Jeżeli o czymś zapomniałem lub popełniłem gdzieś błąd piszcie to poprawie/dodam to w poradniku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Like Post Odpowiedz cytując ten post


The following 11 users Like Barwiej's post:
Cywin (28-02-2013), Gorrn93 (28-02-2013), Kosik (28-02-2013), Raken (28-02-2013), Zabojca (28-02-2013), Nady93 (28-02-2013), Yogan (28-02-2013), Xenek (28-02-2013), Spat (28-02-2013), GokuSan (03-03-2013), wojtas1993 (07-03-2013)

28-02-2013, 08:18 PM
Post: #2


Francuz
W zaświatach na troszku :(
Liczba postów: 484
Likes Given: 42
Likes Received: 224 in 119 posts
Dołączył: Jan 2013RE: [TUTORIAL] Time Machine Quest
Nie napisałeś jak zdobyć kamień/kryształ
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Like Post Odpowiedz cytując ten post

28-02-2013, 08:51 PM
Post: #3


Yogan
*******
Zachodnia Kaiôshin
Liczba postów: 190
Likes Given: 73
Likes Received: 95 in 50 posts
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 18RE: [TUTORIAL] Time Machine Quest
Jest przecież odnośnik do innego tematu, gdzie jest opisane jak wejść do TMQ -.-

[Obrazek: giphy.gif]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Like Post Odpowiedz cytując ten post

23-10-2019, 02:54 PM
Post: #4


GeekMarvelPN
Saibaiman
Liczba postów: 2
Likes Given: 0
Likes Received: 0 in 0 posts
Dołączył: Oct 2019
Reputacja: 0RE: [TUTORIAL] Time Machine Quest
Mega jest ten tutorial. Dziękuję serdecznie Smile Początkujący w grze Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Like Post Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości